Przewozy towarowe Publikacje Firm

CIECH Cargo rozpoczął współpracę z Grupą OT Logistics

CIECH Cargo rozpoczął współpracę z Grupą OT Logistics – największym operatorem portowym w Polsce. Firma będzie realizować przewozy węgla z portów w Świnoujściu i Gdyni dla Elektrowni Opole oraz Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Wykona także zlecenia dla innych, mniejszych podmiotów.

Fot. CIECH Cargo
Fot. CIECH Cargo

Podpisana umowa to kolejny krok CIECH Cargo w kierunku dywersyfikacji realizowanych przewozów oraz zwiększenia skali usług transportowych wykonywanych na rzecz spółek spoza Grupy CIECH.

CIECH Cargo to nowoczesny przewoźnik świadczący usługi transportu kolejowego, należący do CIECH – jednej z największych grup chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Z uwagi na istotne przewagi i atuty — doświadczoną kadrę specjalistów, nowoczesną flotę lokomotyw elektrycznych, a także pełne zaplecze serwisowe do przeprowadzania przeglądów taboru — spółka stawia sobie ambitne cele rozwojowe. Mimo że obecnie większość[1] usług transportowych CIECH Cargo realizuje na rzecz podmiotów z Grupy CIECH (budując w ten sposób przewagi konkurencyjne koncernu w obszarze logistyki i transportu), spółka konsekwentnie wdraża też strategię zwiększania skali swojej działalności i pozyskiwania większej liczby zleceń z zewnątrz.

Przejawem tej strategii jest m.in. nawiązanie strategicznej współpracy z Grupą OT Logistics, będącej jednym z największych operatorów logistycznych w Europie Środkowej i Wschodniej, świadczącym usługi w zakresie transportu morskiego, kolejowego oraz magazynowania i spedycji. To kolejny duży partner biznesowy, po Grupie Unimot, z którym CIECH Cargo podjęło współpracę w ostatnim czasie.

– Nie zwalniamy tempa i sukcesywnie realizujemy kolejny etap naszej strategii, której celem jest dywersyfikacja przewozów, przy jednoczesnym zagwarantowaniu najwyższej jakości usług świadczonych na rzecz naszych klientów. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Grupą OT Logistics przyczyni się do umocnienia pozycji CIECH Cargo na rynku – mówi Andrzej Pawłowski, Prezes Zarządu CIECH Cargo.

 

Do realizacji zakontraktowanych usług przewozowych CIECH Cargo wykorzystuje nowoczesne lokomotywy elektryczne – Traxx, Dragon 2, Gama oraz własne wagony do przewozu węgla. Spółka z siedzibą w Inowrocławiu zatrudnia około 260 osób. Dysponuje w sumie 18 lokomotywami i 1550 wagonami towarowymi. Przedsiębiorstwo świadczy usługi transportu kolejowego na terenie Polski, w zakresie: wynajmu wagonów kolejowych, kolejowych przewozów towarowych, obsługi i utrzymania bocznic, a także naprawy wagonów.

[1] Obecnie jest to około 90 procent.

Dodaj komentarz