Raport z Polski

COVID-19: Przedsiębiorstwo Bioearth z Nieszawy wspiera firmę Modus

Wczoraj pisaliśmy, że Przedsiębiorstwo Modus z Bydgoszczy rozpoczęło szycie maseczek, kombinezonów jednorazowych i fartuchów dla szpitali. Wszystkie te produkty, przeznaczone do ochrony przeciw #COVID-19, Modus udostępnia bezpłatnie szpitalom, wojsku, ale też kolejarzom pełniącym swoją służbą i narażonym na potencjalny kontakt z osobami zarażonymi.

Bydgoski MODUS wspiera kolejarzy. Przekazał pierwsze tysiąc maseczek

Jeszcze tego samego dnia, firma BIOEARTH z Nieszawy (producent chemii przemysłowej), za pośrednictwem Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, skontaktowała się z Modusem, aby przekazać bezpłatnie środki higieny osobistej dla pracowników Modusa. Obie firmy są zrzeszone w Izbie, ale do tej pory z sobą nie współpracowały.

Dzisiaj (20.03) do Modusa trafiła partia produktów do dezynfekcji powierzchni a także antybakteryjne żele do mycia i dezynfekcji rąk, dla wszystkich pracowników firmy.

– W trudnym okresie należy się wspierać. Jeżeli każdy uczyni chociaż mały krok w walce z coronawirusem, razem osiągniemy bardzo wiele. Cieszę się, że mogę wesprzeć taką inicjatywę, jaka podjęli koledzy z Bydgoszczy –powiedział Mariusz Pietrzyk Prezes Bioearth.

 

Wszystkie podmioty, które chciałyby w jakikolwiek sposób wesprzeć kolejarzy w walce z coronawirusem, prosimy o kontakt z Izbą: a.musial@izbakolei.pl

Dodaj komentarz