Tramwaje

Częstochowa: Nowy Pesa Twist 2.0 przewiózł pierwszych pasażerów [ZDJĘCIA]

Pierwsi pasażerowie mogli przejechać się dziś nowym tramwajem Pesa Twist 2, zaprojektowanym i wyprodukowanym przez bydgoską Pesę dla MPK Częstochowa. Inauguracyjny kurs odbył się w południe.

Rozpoczęcie eksploatacji pierwszego z dziesięciu nowych tramwajów Twist 2.0  poprzedziła konferencja prasowa na terenie częstochowskiej zajezdni. W spotkaniu oprócz przedstawicieli mediów wzięli udział m.in. prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, Zarząd MPK w osobach, Mariusza Sikory, Roberta Madeja i Mariusza Marcińskiego, p.o dyrektora MZDiT, Piotr Grzybowski, miejscy radni i przedstawiciele producenta – firmy Pesa.

 – Po wykonaniu blisko 800 km jazd testowych bez pasażerów po częstochowskich torach, dziś pierwszy z dziesięciu zamówionych Twistów drugiej generacji wyjeżdża na regularne kursy. Mam nadzieje, że przypadnie do gustu częstochowiankom i częstochowianom w podobnym stopniu, jak tramwaje tego typu pierwszej generacji, których pasażerowie wypatrywali na przystankach i czerpali przyjemność z podróży – powiedział prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.