global Pasażer

Deutsche Bahn z rekordową liczbą sprzedanych biletów

Deutsche Bahn może pochwalić się rekordową liczbą sprzedanych biletów na pociągi świąteczne. Od 22 do 28 grudnia przewoźnik sprzedał 3,2 mln biletów.

Pociąg ICE Deutsche Bahn
Pociąg ICE Deutsche Bahn

Rok 2022 przyniósł spółce DB najlepszy wynik, jeżeli chodzi o sprzedaż biletów na przejazdy świąteczne. Od 22 do 28 grudnia 2019 r. z usług DB skorzystało 2,8 mln pasażerów. Dwa lata później liczba ta spadła do 1,6 mln osób.

Pomimo wysokiego wyniku sprzedaży pociągi nie były zatłoczone – w pociągach Intercity i Intercity Express oblężenie wynosiło 52%. Wpłynęło na to uruchomienie ICE 4 oraz nowego, szybkiego pociągu ICE 3neo. W okresie świątecznym kursowało 80 specjalnych pociągów, a miejsc było o 13 000 więcej. Pociąg ICE 3neo okazał się niezawodny.

– Od pierwszego przejazdu z pasażerami 5 grudnia pociąg działa bez żadnych zakłóceń – informuje Deutsche Bahn.

 

Pociąg wjechał na tory 5 grudnia i rozpoczął przewóz między Frankfurtem nad Menem a Kolonią. Od 11 grudnia pasażerowie mogą korzystać z pociągu na trasie Dortmund – Kolonia – Frankfurt – Monachium na nowopowstałej trasie Wendlingen-Ulm. W 2024 r. ICE 3neo pojawi się na międzynarodowych trasach do Holandii i Belgii.

DB dysponuje obecnie czterema pociągami tego typu, a w przyszłym roku ich liczba ma się powiększyć o kolejne czternaście. Średnio oznacza to odbieranie przez spółkę trzech pociągów miesięcznie.

Dodaj komentarz