Raport z Polski Wydarzenia

Dołącz do promotorów bezpieczeństwa – weź udział w 17. edycji Moto Safety Day

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to sprawa najwyższej wagi, dlatego każda inicjatywa, która wpiera działania w tym obszarze, zasługuje na szczególne uznanie. Jednym z takich wydarzeń jest Moto Safety Day ­– coroczne święto motoryzacji odbywające się w Gdyni. 17. edycja imprezy już 30 lipca. Jej partnerem po raz kolejny została Fundacja Grupy PKP. 

Fot. http://motosafetyday.pl/galeria
Fot. http://motosafetyday.pl/galeria

Promocja kultury motoryzacyjnej, bezpieczeństwa na drodze, elektromobilności oraz poszanowania środowiska naturalnego – to główne założenia organizatorów Moto Safety Day. Tegoroczna edycja to kilka stref tematycznych, gdzie uczestnicy będą mogli bliżej poznać rozmaite aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wśród jego propagatorów jest również Fundacja Grupy PKP, której przedstawicieli także będzie można spotkać na parkingu przy Polance Redłowskiej.

– Jako Fundacja Grupy PKP podczas Moto Safety Day zwracamy uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo w ruchu kolejowo-drogowym. Obie sfery – bezpieczeństwo drogowe i kolejowe – przenikają się i wpływają na siebie, co jest zauważalne m.in. na przejazdach kolejowo-drogowych. Dlatego takie wydarzenia jak to organizowane w Gdyni, są doskonałą okazją, by promować dobre praktyki związane z bezpieczeństwem – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

 

 

Fundacja Grupy PKP o bezpieczeństwie

Podczas imprezy przedstawiciele Fundacji Grupy PKP będą podpowiadać i przypominać, jak zachowywać się bezpiecznie w ruchu kolejowo-drogowym. Na odwiedzających fundacyjne stanowisko będą czekały gadżety i materiały edukacyjne z Benim, sympatycznym bohaterem wydanej przez Fundację Grupy PKP publikacji “Beni uczy bezpieczeństwa. Beni teaches you to behave safely”. Najmłodsi będą mogli również wziąć udział w zorganizowanym przez Fundację konkursie.

Jakie inne atrakcje przygotowano dla osób, które zdecydują się przybyć na parking przy Polance Redłowskiej? W specjalnych strefach tematycznych będzie możliwość przetestowania m.in. symulatorów dachowania oraz zderzeń, jak również alkogogli i refleksomierza. Na dzieci będą czekały liczne zabawy edukacyjne, fotobudka, piłkarzyki, gokarty oraz wakacyjne tatuaże. Organizatorzy nie zapomnieli też o rowerzystach, którzy będą mogli skorzystać ze wskazówek doradcy w mobilnym serwisie rowerowym. Dla miłośników motoryzacji przygotowano zaś możliwość zapoznania się z samochodami elektrycznymi i spalinowymi wyposażonymi w nowoczesne systemy bezpieczeństwa.

Ponadto w programie m.in. instruktaże poprawnego zapinania pasów i montażu fotelików,  nauka udzielania pierwszej pomocy i korzystania z defibrylatora. Spotkanie będzie doskonałą okazją do nauki udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie także licznych pokazów motoryzacyjnych, w tym symulacji wypadku drogowego z wykorzystaniem służb ratownictwa drogowego.

Start imprezy, którą poprowadzi znany dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak, o godz. 11.00. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Grupy PKP

Dodaj komentarz