Raport z Polski Wydarzenia

Dołącz do promotorów bezpieczeństwa – weź udział w 17. edycji Moto Safety Day

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to sprawa najwyższej wagi, dlatego każda inicjatywa, która wpiera działania w tym obszarze, zasługuje na szczególne uznanie. Jednym z takich wydarzeń jest Moto Safety Day ­– coroczne święto motoryzacji odbywające się w Gdyni. 17. edycja imprezy już 30 lipca. Jej partnerem po raz kolejny została Fundacja Grupy PKP. 

Fot. http://motosafetyday.pl/galeria
Fot. http://motosafetyday.pl/galeria

Promocja kultury motoryzacyjnej, bezpieczeństwa na drodze, elektromobilności oraz poszanowania środowiska naturalnego – to główne założenia organizatorów Moto Safety Day. Tegoroczna edycja to kilka stref tematycznych, gdzie uczestnicy będą mogli bliżej poznać rozmaite aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wśród jego propagatorów jest również Fundacja Grupy PKP, której przedstawicieli także będzie można spotkać na parkingu przy Polance Redłowskiej.

– Jako Fundacja Grupy PKP podczas Moto Safety Day zwracamy uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo w ruchu kolejowo-drogowym. Obie sfery – bezpieczeństwo drogowe i kolejowe – przenikają się i wpływają na siebie, co jest zauważalne m.in. na przejazdach kolejowo-drogowych. Dlatego takie wydarzenia jak to organizowane w Gdyni, są doskonałą okazją, by promować dobre praktyki związane z bezpieczeństwem – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.