Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Duże zmiany w rozkładzie jazdy w województwie łódzkim

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przypomina o zbliżającej się korekcie rozkładów jazdy. Planowana zmiana w ruchu pociągów potrwa od 29 sierpnia do 6 listopada 2021 roku. Korekty zostaną wprowadzone w całym kraju, w tym również na terenie województwa łódzkiego, gdzie transport kolejowy stanowi dla mieszkańców ogromne udogodnienie.

Fot. Commons Wikimedia

Co się zmieni na poszczególnych trasach w Łodzi i okolicach? Jak informuje ŁKA zmodernizowane rozkłady będą obowiązywać na większości tras i od 29 sierpnia pasażerowie będą musieli zaplanować nieco inaczej podróżowanie na poniższych liniach.

Linie: kutnowska i obwodowa

Linia kutnowska jest nadal remontowana, w związku z czym na odcinku pomiędzy Zgierzem i Kutnem ruch kolejowy zostaje wstrzymany. Pasażerowie będą mogli w tym czasie skorzystać z Zastępczej Komunikacji Autobusowej. Z myślą o osobach dojeżdżających do pracy i szkoły wyjazdy poranne oraz popołudniowe będą obsługiwane przez autobusy typu SPRINTER – będą one przejeżdżać trasami bezpostojowymi, by czas podróży został skrócony.

Stacja Łódź Kaliska pozostaje nadal w przebudowie. Na trasie Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec przewoźnik będzie organizował ruch jednotorowo. W soboty i niedzielę na trasy wyjadą dodatkowe połączenia: Łódź WidzewŁódź Kaliska – Zgierz.

Zmiany na liniach: sieradzkiej i łowickiej

Na trasie Łódź FabrycznaSieradz podtrzymany zostanie transport pociągami przyspieszonymi. W tym kierunku obowiązuje w godzinach popołudniowego szczytu, co pozwala pasażerom przejechać trasę bez konieczności przesiadania się.

ŁKA przypomina, że na trasie linii łowickiej trwa remont sieci trakcyjnej i mostu, który w najbliższym czasie nadal uniemożliwia ruch kolejowy. Na trasie relacji Domaniewice – Łowicz Główny podstawiane są autobusy zastępcze. W przypadku trasy KutnoŁowicz Główny w pociągu Mazovia honorowane będą aktualne bilety ŁKA.

Prace remontowe prowadzone są na linii KutnoŁowicz. Również tutaj trasę Skierniewice – Łowicz GłównyKutno – Skierniewice obsługiwać będą pojazdy zastępcze. Pociągi wyjeżdżać będą tymczasowo jedynie na dwa poranne kursy (Kutno – Skierniewice) i dwa popołudniowe (trasa powrotna Skierniewice – Kutno).

Zmiany na trasach Tomaszów MazowieckiDrzewica

ŁKA zapewnia, że utrzymane zostanie specjalne połączenie kolejowo – autobusowe do Łodzi. Godziny odjazdów planowane są wczesnym rankiem, powrotne w godzinach wieczornych.

Podróżujący pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim i Koluszkami będą mogli skorzystać z obsługi szybkich busów zapewniających komunikację i wygodne przesiadki w pociągach Łódź Fabryczna.

Część pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej pozostaje na trasie do i z Drzewicy skomunikowana także z pociągami obsługiwanymi przez Koleje Mazowieckie.

Współpraca z Kolejami Mazowieckimi na trasie ŁódźWarszawa

Pociągi obsługujące trasę Łódź FabrycznaWarszawa Wschodnia będą w weekendy, dni wolne i święta wzmocnione taborem pojazdów szynowych ŁKA Sprinter.

Honorowanie ważnych biletów w formie wzajemnej odbywać się będzie w pociągach KM na trasie Warszawa ZachodniaWarszawa Wschodnia.

Dodaj komentarz