Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Duże zmiany w rozkładzie jazdy w województwie łódzkim

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przypomina o zbliżającej się korekcie rozkładów jazdy. Planowana zmiana w ruchu pociągów potrwa od 29 sierpnia do 6 listopada 2021 roku. Korekty zostaną wprowadzone w całym kraju, w tym również na terenie województwa łódzkiego, gdzie transport kolejowy stanowi dla mieszkańców ogromne udogodnienie.

Fot. Commons Wikimedia

Co się zmieni na poszczególnych trasach w Łodzi i okolicach? Jak informuje ŁKA zmodernizowane rozkłady będą obowiązywać na większości tras i od 29 sierpnia pasażerowie będą musieli zaplanować nieco inaczej podróżowanie na poniższych liniach.

Linie: kutnowska i obwodowa

Linia kutnowska jest nadal remontowana, w związku z czym na odcinku pomiędzy Zgierzem i Kutnem ruch kolejowy zostaje wstrzymany. Pasażerowie będą mogli w tym czasie skorzystać z Zastępczej Komunikacji Autobusowej. Z myślą o osobach dojeżdżających do pracy i szkoły wyjazdy poranne oraz popołudniowe będą obsługiwane przez autobusy typu SPRINTER – będą one przejeżdżać trasami bezpostojowymi, by czas podróży został skrócony.

Stacja Łódź Kaliska pozostaje nadal w przebudowie. Na trasie Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec przewoźnik będzie organizował ruch jednotorowo. W soboty i niedzielę na trasy wyjadą dodatkowe połączenia: Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz.

Zmiany na liniach: sieradzkiej i łowickiej

Na trasie Łódź Fabryczna – Sieradz podtrzymany zostanie transport pociągami przyspieszonymi. W tym kierunku obowiązuje w godzinach popołudniowego szczytu, co pozwala pasażerom przejechać trasę bez konieczności przesiadania się.