global Wydarzenia

Dwie eksplozje zniszczyły tory kolejowe w Pakistanie

Dwie eksplozje uszkodziły w czwartek 31 marca tory kolejowe w Jamshoro i Hyderabad w Pakistanie. Incydent zakłócił ruch kolejowy w regionie na kilka godzin.

W Pakistanie, na liniach kolejowych, doszło do dwóch wybuchów. Na szczęście nikt nie ucierpiał (fot. Adnanrail / WikimediaCommons)
W Pakistanie, na liniach kolejowych, doszło do dwóch wybuchów. Na szczęście nikt nie ucierpiał (fot. Adnanrail / WikimediaCommons)

Do pierwszej eksplozji doszło w górskim rejonie Khursheed Town, nieopodal dworca kolejowego Kotri w dystrykcie Jamshoro. Druga miała miejsce w pobliżu przejazdu kolejowego Mirza – pięć kilometrów od stacji kolejowej Hyderabad.

W pierwszym przypadku wybuch spowodowany był przez improwizowany ładunek, który uszkodził półtorametrową część toru. Do zdarzenia doszło chwilę przed tym, jak linią przejechać miał pociąg Shalimar Express.

W związku z incydentem służby mundurowe wstrzymały składy Pakistan Express oraz Bahauddin Zakaria Express. Na chwilę obecną policja nie wie, kto był sprawcą podłożenia ładunków.

Drugi wybuch uszkodził zaś część toru, nieopodal przejazdu kolejowego w Mirza. Miejscowość ta leży 5 km od stacji kolejowej Hyderabad.

Na szczęście w żadnym z wybuchów nikt nie ucierpiał. Według wstępnych doniesień policji, w obu bombach znajdowało się 250 g materiału wybuchowego.

Incydenty potepili przedstawiciele Pakistan Railways Prem Union (CBA) Ziauddin Ansari, Shaikh Muhammad Anwar i sekretarz generalny Khair Muhammad Tunio. Jak zaznaczyli, tereny kolejowe będą od teraz częściej patrolowane.

Atak terrorystyczny w Nigerii

Kilka dni temu nieznani sprawcy podłożyli ładunki wybuchowe na torach w Nigerii. Po wybuchu zaś ostrzelali uszkodzony pociąg.