Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Kasa biletowa otwarta, więc w drogę

Od 1 marca br. pasażerowie, którzy rozpoczynają podróż Kolejami Dolnośląskimi na stacji Kłodzko Miasto mogą kupić bilety w kasie. Sprzedaż odbywa się w budynku PKS, tuż przy wejściu na stację kolejową.

Fot. Koleje Dolnośląskie
Fot. Koleje Dolnośląskie

Przewoźnik odpowiedział na potrzeby pasażerów – kasy biletowe są trzecim najbardziej popularnym kanałem sprzedaży w Kolejach Dolnośląskich (21% w 2021 r.). Najczęściej pasażerowie decydują się na zakup biletów u drużyn konduktorskich (38%) oraz poprzez internetowe platformy sprzedażowe (35%). Najmniej popularną formą pozostają biletomaty stacjonarne oraz mobilne, dostępne w pociągach przewoźnika (4%).

Rozszerzenie ofert sprzedaży bezpośredniej było możliwe dzięki porozumieniu Kolei Dolnośląskich z kłodzkim zarządcą PKS. Będzie on sprzedawał bilety dolnośląskiego przewoźnika w modelu agencyjnym.

– To forma współpracy angażująca podmioty zewnętrzne. Jest korzystna finansowo, a przede wszystkim pozwala sprostać potrzebom pasażerów – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. – Przy relatywnie niskich nakładach finansowych zwiększamy dostępność kanałów sprzedażowych, aby zakup biletów był możliwie komfortowy dla wszystkich podróżnych.

 

Gdzie jeszcze kupimy bilety Kolei Dolnośląskich w „okienku”?

Kłodzko Miasto jest dziewiątą stacją, na której będzie można kupić bilet na pociąg dolnośląskiego przewoźnika w kasie. Pozostałe to Wrocław Główny, Bolesławiec, Jelenia Góra, Legnica, Strzelin, Szklarska Poręba Górna, Wałbrzych Miasto, a także Zgorzelec Miasto.

Rzecznik prasowy mówi, że spółka nie wyklucza uruchomienia kolejnych lokalizacji:

  – Jesteśmy otwarci na współpracę w modelu agencyjnym z innymi podmiotami, które chciałyby sprzedawać bilety KD. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

 

W kłodzkiej kasie będzie można kupić zarówno bilety na połączenia Kolei Dolnośląskich, jak i Polregio. Przez pierwszy tydzień działalności nowego kanału sprzedaży drużyny konduktorskie nie będą pobierać dopłaty za zakup biletu w pociągu (8 zł) od osób wsiadających na stacji Kłodzko Miasto.

– Chcemy dać naszym klientom czas na to, by zorientowali się, że bilet można kupić również na stacji. Konduktorzy będą o tym informować osoby, które poproszą ich o sprzedaż biletu z Kłodzka Miasto – informuje rzecznik.

 

Kasa biletowa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 7 do 15 (w dwa pierwsze, a także dwa ostatnie dni robocze do godz. 17).

Dodaj komentarz