Raport z Polski Wydarzenia

Ekopol Górnośląski uruchomił trzecią bazę paliwową dla Kolei Małopolskich

Stacje w Myślenicach, Olkuszu i Proszowicach umożliwiają tankowanie autobusów kursujących w ramach Małopolskich Linii Dowozowych. W ubiegłym roku pojazdy operatora przewiozły ok. 2 mln pasażerów. Spółki współpracują ze sobą od początku tego roku.

– Koleje Małopolskie są przewoźnikiem zarówno kolejowym, jak i autobusowym, który korzysta z własnych pojazdów oraz z usług przewoźników niezależnych. Zbiorniki wraz z niezbędnym oprogramowaniem pozwalają na efektywne zarządzanie gospodarką paliwową i kosztami prowadzonej działalności – mówi Sebastian Pyka, członek zarządu spółki Ekopol Górnośląski. Według dostępnych informacji, rok temu sieć dowozowa obsługiwała trasy o łącznej długości 1000 km , mając około 40 pojazdów w ruchu. Plany na ten rok zakładają zwiększenie liczby linii do 50 i co za tym idzie – wydłużenie tras. Obejmie ona swoim zasięgiem całe województwo małopolskie. – Zaopatrzenie autobusów w paliwo stało się więc logistycznym wyzwaniem, które pomogliśmy skutecznie rozwiązać – dodaje S. Pyka.

 

Początkowo linie autobusowe uruchomiono, aby ułatwić pasażerom z mniejszych miejscowości dotarcie na pociąg. Z czasem pojawiły się połączenia komunikujące nieduże miejscowości z Krakowem, Tarnowem czy Nowym Sączem. Była to odpowiedź na oczekiwania użytkowników.

– Kolejom Małopolskim zaoferowaliśmy identyczny wybór jak pozostałym naszym partnerom. Mam na myśli zbiorniki o pojemnościach 430–5000 l, przeznaczone do bezpiecznego magazynowania oleju napędowego. Wśród klientów spółki dominują firmy, które zużywają kilkaset tysięcy litrów miesięcznie, ale nie brakuje i takich, których zapotrzebowanie miesięczne wynosi niespełna 1000 l. Dla każdego mamy odpowiednią ofertę, tak by instalacja i świadczone usługi spełniały jego oczekiwania. Najczęściej wybieranym przez większe podmioty zbiornikiem jest ten o pojemności 5000 l, mniejsze firmy zaś decydują się na 2500 l. Zbiorniki z technologią zarówno sprzedajemy na własność, jak i przekazujemy do używania, oferując usługi w opcji abonamentowej – wyjaśnia S. Pyka.

 

Ekopol wspiera operatora również w pozyskaniu niezbędnych zezwoleń na wykorzystywanie zbiorników z olejem napędowym. Warto wspomnieć także, że firma z Piekar Śląskich nie tylko dostarcza zbiorniki i niezbędną do ich użytkowania infrastrukturę techniczną, ale także zajmuje się ich bieżącą obsługą serwisową. Zarówno gwarancyjną, jak i pogwarancyjną. – Nie zapominajmy, że prawidłowa eksploatacja wymaga regularnego czyszczenia zbiornika, w szczególności przed sezonem zimowym i po nim, gdy następuje zmiana rodzaju dostarczanego przez dostawców oleju napędowego. Czyszczenie zapewnia bezproblemową pracę maszyn i pojazdów (usuwanie osadów z dna zbiornika) oraz zabezpiecza układ dystrybucyjny przed uszkodzeniem – dodaje S. Pyka.

Ekopol Górnośląski jest liderem na rynku mikrostacji paliw w Polsce. Dotychczas spółka dostarczyła odbiorcom z różnych branż 350 mikrostacji, w których tankuje ponad 21 tys. różnego rodzaju pojazdów i maszyn. Zbiorniki przystosowane są przede wszystkim do wydawania oleju napędowego, chociaż jest możliwość ich modyfikacji pod AdBlue.

O spółce Ekopol Górnośląski Holding

Ekopol Górnośląski Holding S.A. to właściciel innowacyjnej platformy Mikrostacje.pl do efektywnego zarządzania gospodarką paliwową, lokalizacją floty firmowej czy rejestracją czasu pracy pracowników. Spółka stanowi unikalne połączenie ponad 30-letniego doświadczenia w segmencie paliw płynnych wraz z nowoczesnym podejściem i wykorzystaniem nowych technologii w tradycyjnej branży.

Dodaj komentarz