Aktualności global

Estońskie Koleje poprawią dostęp do dworca kolejowego w Tartu

Na początku lutego rozpoczęto prace budowlane na stacji Tartu, których głównym celem jest poprawa dostępu do peronu między torami kolejowymi. Koszty prac wynoszą 1,57 mln euro.

Estońskie Koleje poprawią dostęp do dworca kolejowego w Tartu

Riho Vjatkin, dyrektor wydziału budowlanego Kolei Estońskich:

– Dziś osoby o ograniczonej sprawności ruchowej korzystają z windy dla niepełnosprawnych przymocowanej do schodów, aby dostać się na peron między torami, jednak winda często jest nieczynna i nie jest w stanie przewieźć kilku osób jednocześnie.

 

W związku z tym planuje się wdrożyć rozwiązanie, które powinno poprawić dostęp do peronu.

Vjatkin dodał również, ze:

– Podczas budowy schody prowadzące na peron zostaną usunięte i zastąpione szeroką rampą, z której mogą korzystać wszyscy pasażerowie w tym samym czasie.

 

W efekcie prac obecna lokalizacja peronu przesunie się nieco w kierunku Tallina, a pociągi nie będą już zatrzymywały się tuż przy pawilonach, gdzie przestrzeń do poruszania się jest dość ograniczona. Dodatkowo na końcu peronu od strony Tallina zostanie zbudowane dodatkowe przejście, które stworzy skrót na parking bez konieczności korzystania z tunelu.

W czasie budowy zostanie wybudowany tymczasowy peron do obsługi pasażerów. Na czas budowy zostaną zamontowane znaki kierunkowe oraz tablice informacyjne. Prace budowlane na stacji kolejowej Tartu wykona Leonhard Weiss OU. Otwarcie nowej platformy planowane jest na czwarty kwartał br.

Oprogramowanie do zarządzania logistyką i zasobami kolejowymi

Dodaj komentarz