Publikacje Firm

FESTO: Innowacyjność i dostępność to klucz do sukcesu [WYWIAD]

Rozmowa z Prezesem zarządu Festo Sp. z o.o. Marcinem Zygadło oraz Jarosławem Gołębiewskim, Dyrektorem Technique and Application Center Festo sp. z o.o. na temat produktów i obecności na rynku.

FESTO w branży wyróżnia innowacyjność, ale i dostępność produktu, co w obecnych czasach jest niezwykle istotne. Czym cechuje się wspomniana innowacyjność- czy to w automatyzacji kolejowej czy też w Waszej generalnej strategii i wizji?

MARCIN ZYGADŁO (MZ): Festo zostało założone ponad 95 lat temu w Niemczech przez Gottlieba Stolla i Alberta Fezera. To z połączenia nazwisk założycieli firma zyskała swoją nazwę. Na polskim rynku jest obecna od 50 lat. Dziś firma dostarcza produkty i rozwiązania z zakresu automatyki dla praktycznie wszystkich branż przemysłowych. Festo jest liderem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyki przemysłowej i automatyzacji procesów.

„Innowacja i jakość są podstawą, na której opiera się nasze przedsiębiorstwo” – to fundament wizji Festo. Innowacyjność jako środek pomagający naszym klientom osiągnąć najwyższą produktywność, globalna obecność na całym świecie i ścisłe partnerstwo z naszymi klientami to znaki rozpoznawcze Festo. Nasze wysiłki koncentrują się na spełnianiu wszystkich wymagań klientów. Każdego roku 8% naszych przychodów przeznaczamy na badania i rozwój.

Wynikiem tego jest ponad 3000 patentów na całym świecie, wprowadzanie co roku na rynek około 100 nowych produktów – obecnie to ponad 33 000 katalogowych produktów z kilkuset tysiącami wariantów. Każdego roku opracowujemy również około 15 000 nowych aplikacji i systemów dostosowanych do konkretnych potrzeb klientów na całym świecie. Szczególnie ważne dla nas i naszych partnerów są rozwiązania wspólnie rozwijane, dostosowane do specyficznych warunków aplikacji, spełniających wymagania branżowe bazujące
na naszych standardowych, sprawdzonych produktach. Innowacyjność określa nowe spojrzenie na zadanie, sposób jego zaprojektowania, stworzenie zupełnie nowego, odmiennego od istniejących rozwiązania, otwierające nowe możliwości dla naszych partnerów i klientów.

Również dla branży mobilnej, kolejowej wiele takich rozwiązań od lat wdrażamy zaspakajając coraz to bardziej wymagające założenia i oczekiwania, niejednokrotnie będąc prekursorami nowych technik i technologii automatyzacji. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w dziedzinie technologii automatyzacji i konsekwentnemu koncentrowaniu się na dostarczaniu indywidualnych rozwiązań zespół Festo jest doskonale przygotowany do mobilnej automatyzacji! Od pojedynczych komponentów do gotowych do instalacji systemów – wszystko z jednego źródła!

Możecie również zagwarantować odbiorcy, że Wasz produkt dotrze do nich zgodnie z umową?

MZ: Dla zapewnienia dostępności naszych produktów i dostaw zgodnych z uzgodnieniami Festo Polska posiada w Jankach k. Warszawy magazyn i centrum logistyczne dla zapewnienia dostępności wrażliwych produktów standardowych oraz rozwiązań modułowych wytwarzanych Regionalnym Centrum Produkcyjnym w Jankach. Jednak głównym źródłem dostaw dla naszych klientów w zakresie produktów katalogowych jest centralny magazyn w Niemczech. Obecnie odległość nie jest wyzwaniem i ponad 90% dostaw standardowych komponentów do klientów jest realizowana jako dostawy bezpośrednie z tego magazynu.

Dodaj komentarz