Przewozy towarowe

Firmy PKP Cargo i LTG Cargo powołały polsko-litewską spółkę intermodalną

W Wilnie powołana została dziś polsko-litewska spółka intermodalna, która zajmować się będzie obsługą ładunków przepływających na trasie LitwaPolskaEuropa Zachodnia. Dokument sygnowali przedstawiciele PKP Cargo oraz LTG Cargo.

Fot. PKP Cargo / Twitter

– Chodzi nie tylko o samo przewiezienie towaru od terminala do terminala, ale także jego przeładunek, dostawę w ramach „ostatniej mili” oraz zadbanie o przetwarzanie dokumentów – informuje PKP Cargo. – Warto dodać, że polsko-litewska spółka może realizować przewóz nie tylko kontenerów, ale także m.in. naczep samochodowych. Takie pilotażowe przewozy naczep samochodowych na platformach kolejowych już zrealizowaliśmy i dały one zadowalające rezultaty – dodaje.

 

Umowa PKP CARGO i LTG CARGO jest jednym z owoców listu intencyjnego, jaki został podpisany przez polskich i litewskich kolejarzy niemal równo dwa lata temu, 5 września 2018 r. Dotyczył on współpracy przy rozwijaniu przewozów kolejowych między Polską a Litwą.

– Ta umowa to przykład realizacji strategii Grupy PKP CARGO. Dążymy do tego, aby z przewoźnika kolejowego przekształcić się w operatora logistycznego. Chcemy też być coraz bardziej aktywnym podmiotem w naszej części Europy – mówi Czesław Warsewicz.

 

Dodaj komentarz