Pasażer

Gdańsk: dworzec tymczasowy na Głównym

Od 22 marca br. nastąpią zmiany na dworcu Gdańsk Główny. Ze względu na modernizację budynku dworca obsługa podróżnych zostanie przeniesiona na dworzec tymczasowy. 

Przeniesie jest planowane w najbliższy weekend, w nocy z 21 na 22 marca co ma zminimalizować trudności związane między innymi ze zmianą organizacji ruchu pieszych. Planuje się, że od 6 rana w najbliższą niedzielę pierwsi podróżni zostaną przyjęci na dworcu tymczasowym, a budynek główny zostanie zamknięty.

 dworzec tymczasowy będzie miał powierzchnię około 450 mkw. W kontenerach podróżni znajdą kasy biletowe, biletomaty, hol połączony z poczekalnią oraz ogólnodostępne toalety, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami. W obiekcie zlokalizowano także bankomat, przechowalnię bagażu oraz placówkę Poczty Polskiej. Na dworcu tymczasowym zamontowano tablice, na których będą wyświetlane informacje o przyjazdach i odjazdach  pociągów oraz system zapowiedzi głosowych. dworzec wyposażono również w wentylację i klimatyzację, a także zabezpieczenia związane z ochroną przeciwpożarową. Obiekt jest zaprojektowany i wykonany z uwzględnieniem zasad dostępności dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.