Tramwaje

Gdański tramwaj Pesa Jazz Duo ma swojego patrona

Patronem nowego biało-zielonego tramwaju Pesa Jazz Duo został Roman Rogocz, wybitny piłkarz Lechii Gdańsk. Uroczystości nadania imienia dla pojazdu o numerze bocznym 1070 odbyła się w poniedziałek 15 czerwca. Udział w niej wziął syn słynnego piłkarza – Andrzej Rogocz.

Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

– Tata nie miał samochodu. Całe życie jeździł tramwajem albo na Przeróbkę do pracy, albo na mecze na Traugutta – mówił podczas uroczystości Andrzej Rogocz, syn piłkarza.

 

O najnowszym, piętnastym tramwaju, który dotarł do Gdańska, pisaliśmy kilka dni temu:

Do Gdańska dotarł 15. tramwaj Pesa Jazz Duo

Wszystkie tramwaje zamówione zostały z bydgoskiej fabryki Pesa. Pierwsza transza kontraktu to 14 kremowo-czerwonych pojazdów oraz jeden biało-zielony. To właśnie ten poświęcony został Lechii Gdańsk i jej piłkarzowi.

W oficjalnym nadaniu imienia tramwajowi uczestniczyli: Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu, Maciej Lisicki, prezes GAiT oraz Krzysztof Zdziarski, prezes Pesy i Michał Hałaczkiewicz, dyrektor generalny Lechii Gdańsk. Zaproszenie na uroczystość przyjęli również synowie Romana Rogocza – Andrzej i Piotr oraz córka Ilona.

– Mój tata w 2002 roku, na starym stadionie otrzymał gwiazdę, a w roku 2011 medal od prezydenta RP. Teraz jest ten piękny tramwaj. Proszę zwrócić uwagę, że te wydarzenia dzieli 9 lat, a mój tata właściwie zawsze grał z dziewiątka na koszulce – mówił wzruszony Andrzej Rogocz. –  Tata nie miał samochodu. Całe życie jeździł – albo na Przeróbkę do pracy, albo na mecze na Traugutta – tramwajem – dodał syn patrona.

 

Czytaj dalej >