Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Groził bronią pasażerowi pociągu. W bagażu miał pistolet gazowy

Miał przedmiot przypominający broń i terroryzował pasażerów pociągu PKP Intercity relacji Warszawa Centralna – Zakopane. Interweniowali Strażnicy Ochrony Kolei, którzy błyskawicznie obezwładnili agresywnego mężczyznę, używając środków przymusu bezpośredniego.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do incydentu doszło w piątek 13 stycznia, na kilka godzin przed rozpoczęciem w Zakopanem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Posterunku SOK w Tarnowie dotarła informacja o mężczyźnie awanturującym się w pociągu jadącym z Warszawy pod Tatry. Według relacji, agresor miał grozić jednemu z podróżnych przedmiotem przypominającym broń.

– Przypuszczając, że mężczyzna może dysponować prawdziwą bronią palną, patrol SOK potraktował sprawę jako priorytetową – relacjonują mundurowi. – Poinformowano również Komendę Powiatową Policji w Zakopanem. Dysponując rysopisem agresora, mundurowi natychmiast namierzyli go w wagonie. W trakcie próby  ujęcia, mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, dlatego też funkcjonariusze zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

 

Według relacji świadków i zeznań poszkodowanego wynika, że zatrzymany 43-latek, w trakcie wywołanej przez niego sprzeczki, groził 40-latkowi mierząc do niego z pistoletu. Sprawca posiadał przy sobie walizkę, w której funkcjonariusze policji znaleźli pistolet gazowy do złudzenia przypominający prawdziwą broń palną Glock-17.

– Mężczyzna został wraz z ,,gazówką’’ przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem – dodają przedstawiciele Straży Ochrony Kolei. – 43-latkowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz