Raport z Polski Tramwaje

Groźne zdarzenia na przystankach tramwajowych w Chorzowie [FILM]

Dwa bardzo groźnie wyglądające zdarzenia zarejestrował monitoring zainstalowany w pojazdach Tramwajów Śląskich. Pasażerowie, wysiadający na przystankach zlokalizowanych na ulicy Armii Krajowej w Chorzowie, zostali potrąceni przez samochody.

Zapewnienie swobodnego dojścia do tramwaju – to jeden z obowiązków kierowców wobec pieszych. Nie wszyscy zmotoryzowani stosują się do tych przepisów.

– Przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego, jeżeli nie znajduje się on bezpośrednio przy chodniku, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność – przypominają śląscy policjanci. – Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub na nim stoi, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju.

 

Wystarczy chwila, by mogło dojść do tragedii. Widać to na filmie udostępnionym przez Tramwaje Śląskie i Śląską Policję. Pasażerowie, wysiadający z tramwajów na ul Armii Krajowej w Chorzowie, zostają potrąceni przez jadące samochody. Zgodnie z przepisami, gdy tramwaj znajduje się na przystanku nieprzylegającym do chodnika, kierowcy powinni zatrzymać się przed wyznaczonym na drodze obszarem.

– Na szczęście uczestnicy tych zdarzeń nie odnieśli obrażeń. Kierowcy za swoje zachowanie zostali ukarani natomiast mandatami karnymi – dodają funkcjonariusze.

Dodaj komentarz