Raport z Polski Wydarzenia

Groźny incydent na przejeździe kolejowym na Mazowszu [FILM]

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca samochodu osobowego, który wjechał na przejazd kolejowy pomimo opuszczonych rogatek i włączonej sygnalizacji. Manewry 82-latka zarejestrowała kamera monitoringu.

Kierowca zatrzymał pojazd za rogatką. Fot. kadr z filmu
Kierowca zatrzymał pojazd za rogatką. Fot. kadr z filmu

W sobotni poranek w Prostyni (gm. Małkinia Górna) 82-letni kierowca skody wjechał autem na przejazd kolejowy przy zamkniętych rogatkach i włączonej sygnalizacji świetlnej.

– Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zmusiło maszynistę pociągu relacji EłkWrocław Główny do gwałtownego hamowania – informuje mł.asp Marzena Laczkowska z Mazowieckiej Policji. – Kierowca swoim zachowaniem mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. Całe zdarzenie zarejestrowały dwie kamery kolejowego monitoringu. Małkińscy policjanci ustalili kierowcę auta, 82-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego został ukarany mandatem w kwocie 2000zł.

 

Policja apeluje do kierowców o więcej zdrowego rozsądku i nie igranie z własnym życiem. Wjeżdżanie na przejazd kolejowy przy opuszczonych rogatkach to tylko jeden krok do tragedii.

– Pamiętajmy, że maszynista prowadzący skład pociągu o wadze kilku tysięcy ton nie zatrzyma natychmiast pojazdu, a przy zderzeniu pociągu z autem z tego drugiego niewiele zostanie – dodaje mł. asp. Laczkowska.

Dodaj komentarz