Raport z Polski Wydarzenia

Groźny incydent na przejeździe pod Mogilnem [FILM]

Groźny incydent z udziałem ładowarki kołowej na przejeździe kolejowym pod Mogilnem. Pojazd wolnobieżny wjechał na tory w chwili, gdy zamykały się szlabany. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Niebezpieczne zdarzenie na przejeździe pod Mogilnem (fot. screen z filmu)
Niebezpieczne zdarzenie na przejeździe pod Mogilnem (fot. screen z filmu)

Policjanci z Mogilna wyjaśniają okoliczności niebezpiecznego incydentu na torach w Wiecanowie. O zdarzeniu dowiedzieli się z otrzymanego nagrania.

– Na otrzymanym nagraniu widać, jak kierujący ładowarką kołową marki Volvo wjeżdża tyłem na przejazd kolejowy w momencie, kiedy została włączona sygnalizacja świetlna i zaczynały opadać rogatki – relacjonują mundurowi z Mogilna. – Pojazd wolnobieżny utknął między rogatkami, a po chwili nadjechał pociąg. Na szczęście mimo groźnie wyglądającej sytuacji nikt nie odniósł obrażeń. Karą za tego typu wykroczenia jest mandat w wysokości 2 tysięcy złotych i 15 punktów karnych.

 

Policjanci mogileńskiej komendy przypominają, że nieostrożny wjazd na przejazd kolejowo-drogowy może zakończyć się wypadkiem, często nawet ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego tak ważne jest, aby każdy kierujący przy przejeżdżaniu przez torowisko zachował szczególną ostrożność. Przede wszystkim nie wjeżdżał na torowisko, gdy sygnalizator nadaje sygnał czerwony, gdy rozpoczęło się opuszczanie zapór, a także gdy po drugiej stronie torowiska nie ma możliwości kontynuowania jazdy.

W trakcie zbliżania się do przejazdu kolejowego należy zawsze zachować szczególną ostrożność, a w przypadku braku możliwości kontynuowania jazdy po prostu zaczekać, gdyż w zderzeniu z pociągiem pojazdy nie mają żadnych szans.

– W razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym kierujący jest obowiązany niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie – dodają mundurowi. – Pamiętajmy również, że kierując samochodem musimy zadbać o bezpieczeństwo własne oraz osób, które z nami podróżują. To od kierowcy i tego, czy stosuje się do przepisów drogowych zależy wspólne bezpieczeństwo. Na przejazdach kolejowo-drogowych o tych zasadach należy pamiętać szczególnie.

Dodaj komentarz