Aktualności Wydarzenia

Przed mikrofonem… CPK

„Cześć, pogadajmy konkretnie” – pod takim tytułem spółka Centralny Port Komunikacyjny uruchomiła podcast o największej inwestycji w Polsce. Premierowe odcinki pojawiają się w każdy wtorek o 10:00 na platformach streamingowych oraz Youtube.

Przed mikrofonem... CPK

Słuchacze będą mieli okazję usłyszeć odpowiedzi m.in. na pytania: Po co Polsce Centralny Port Komunikacyjny? Czy badania środowiskowe oznaczają szukanie w gruncie rzeczy? Czy trasowanie Kolei Dużych Prędkości to zwykłe rysowanie na kartce?

Wszyscy, którzy chcieliby zadać pytania ekspertom z CPK, mogą przesłać je na skrzynkę podcasty@cpk.pl

“Cześć, pogadajmy konkretnie!” to odpowiedź na rosnące zainteresowanie podcastami, a jednocześnie – coraz bardziej zaawansowanymi pracami przy Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Gośćmi w studiu są pracownicy spółki – eksperci z branży kolejowej i lotniczej, ale również specjaliści zajmujący się środowiskiem, funduszami unijnymi czy relacjami z otoczeniem inwestycji. Opowiadają o obecnych i przyszłych działaniach w ramach programu CPK oraz obalają popularne mity dotyczące inwestycji, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. Jednocześnie pokazują pracę w CPK “od kuchni” – poczynając od planowania lotniska, przez projektowanie linii kolejowych po bieżące działania spółki.

– Chcemy mówić o naszych działaniach w ekspercki, a jednocześnie zrozumiały dla każdego sposób – stąd pomysł na podcasty z udziałem pracowników spółki. To inwestycja, która ma wpływ na rozwój całego kraju, dlatego chcemy jak najszerzej informować Polaków o tym, co, jak i dlaczego się dzieje. A nikt lepiej nie wprowadzi ich w te zagadnienia niż specjaliści, którzy każdego dnia pracują przy projekcie. Są prawdziwą skarbnicą informacji na temat CPK, ale i ciekawostek z zakresu całej branży transportowo-budowlanej – mówi Łukasz Franiak, dyrektor Biura Komunikacji i Marketingu w spółce CPK.

Na słuchaczy czeka 11 odcinków, dostępnych m.in. na:

Kongres Rozwoju Transportu – rola CPK dla kraju

Dodaj komentarz