Konferencja Raport z Polski Wydarzenia

Ile kosztują wypadki na przejazdach kolejowych? Fundacja ProKolej zaprasza na konferencję

Czy polskie przejazdy kolejowo-drogowe są bezpieczne? Do ilu zdarzeń na nich dochodzi? Kto jest odpowiedzialny za wypadki na torach i w końcu jakie koszty ponosi po nich zarządca infrastruktury kolejowej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą 11 września eksperci w trakcie IX edycji konferencji „Przejazdy kolejowo-drogowe”, organizowanej przez Fundację Pro Kolej.

Ile zarządcę infrastruktury kolejowej kosztują wypadki na przejazdach? O tym m.in. opowiedzą eksperci - goście zaproszeni na konferencję Fundacji ProKolej (fot. bezpieczny-przejazd.pl)
Ile zarządcę infrastruktury kolejowej kosztują wypadki na przejazdach? O tym m.in. opowiedzą eksperci – goście zaproszeni na konferencję Fundacji ProKolej (fot. bezpieczny-przejazd.pl)

Motywem przewodnim tegorocznej, dziewiątej konferencji, będą: kwestie kosztów i odpowiedzialności za zdarzenia na przejazdach, perspektywy automatyzacji nadzoru nad bezpieczeństwem oraz rozwiązania techniczne eliminujące błędy i dyscyplinujące użytkowników infrastruktury.

Zaproszeni eksperci omówią najnowsze statystyki opisujące poziom bezpieczeństwa na przejazdach, a także wybrane przykłady wypadków. Ze spotkania dowiemy się również, jak najnowsze rozwiązania techniczne mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na torach.

Zakres tematyczny

  • Ryzyka zarządców infrastruktury i przewoźników
  • Nowe technologie budowy i zabezpieczenia przejazdów
  • Konsekwencje i katalog kosztów wypadków
  • Innowacje w projektowaniu i budowie i zabezpieczeniu skrzyżowań
  • Likwidacja szkód i dochodzenie roszczeń
  • Instrumenty poprawy i monitorowania bezpieczeństwa
  • Odpowiedzialności za szkody bezpośrednie i pośrednie
  • Automatyzacja nadzoru i karania

IX edycja konferencji „Przejazdy Kolejowo-drogowe” odbędzie się 11 września w Centrum Konferencyjnym Zielna, przy ul. Zielnej 37 w Warszawie.

REJESTRACJA NA STRONIE kolej365.pl

Dodaj komentarz