Aktualności Targi

Izba Kolei z rekordem na Targach Trako

Tegoroczna edycja targów to 30 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, 1000 metrów torów do ekspozycji taboru, a także 700 wystawców z 30 krajów. Podkreślić należy, że 100 wystawców to firmy zrzeszone w Polskiej Izbie Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

Polska kolej przechodzi głębokie zmiany.

Tymi słowami gdańskie targi podczas inauguracji otworzył Andrzej Adamczyk, minister Infrastruktury.

 

Dodał też, że – Można powiedzieć, że odbudowujemy polską kolej, nadając jej wizerunek kolei XXI w. Kolei nowoczesnej, kolei komfortowej, kolei bezpiecznej i przede wszystkim takiej, która powoli, ale stale staje się coraz lepszym przykładem dla innych państw, jak wychodzić z głębokiej zapaści.

Andrzej Bojanowski, prezes zarządu MTG SA, zwrócił uwagę na rozwój imprezy:
– Dziesięć krajów więcej niż dotychczas, czyli wystawcy z 30 państw zaufali nam i przyjechali do Gdańska na europejskie święto branży szynowej.
Także prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, zwróciła uwagę na międzynarodowy aspekt targów:
Gdańsk jest miastem wolności i solidarności, a teraz także targów, cieszymy się, że mamy tu gości z całego świata, którzy wiedzą, że można tu zrobić dobre interesy.
Natomiast Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego, podkreślił związki regionu z koleją.
– Województwo pomorskie jest pierwszym w kraju, które „od zera” zbudowało linię kolejową łączącą aglomerację z subregionami i mamy najwyższy wskaźnik przewozów pasażerskich.
Na Targach Trako wystawiło się blisko 700 wystawców. Podkreślić należy, że ponad 100 to były firmy zrzeszone w Izbie Kolei, co oznacza największą liczbę w historii targów.

MD