Publikacje Firm

Kanclerz Niemiec i premier Norwegii na stoisku Grupy HARTING

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz, Jonas Gahr Støre, premier Norwegii i Robert Habeck, federalny minister gospodarki i ochrony klimatu na targach HANNOVER MESSE 2024 spotkali się z przedstawicielami Grupy Technologicznej HARTING. W trakcie rozmowy dowiedzieli się m.in. o rozwiązaniach łączności dla głównych tematów produkcji neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, energii dla przemysłu i sztucznej inteligencji.

Philip Harting, CEO HARTING Technology Group, prezentuje produkty dla All Electric Society wraz z właścicielami firmy Margrit i Dietmarem Harting, kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem i premierem Norwegii Jonasem Gahr Støre.
Philip Harting, CEO HARTING Technology Group, prezentuje produkty dla All Electric Society wraz z właścicielami firmy Margrit i Dietmarem Harting, kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem i premierem Norwegii Jonasem Gahr Støre.

Najważniejsze na świecie targi przemysłowe poświęcone są w tym roku celowi silnego i zrównoważonego przemysłu. HARTING Technology Group prezentuje swoje produkty dla All Electric Society. Zielonej przyszłości, w której cała energia pochodzi ze źródeł odnawialnych, a następnie jest przekształcana w energię elektryczną.

Rozpoczynając targi, Olaf Scholz i Jonas Gahr Støre zatrzymali się na stoisku targowym HARTING i uważnie obserwowali, jak objaśniano im ogniwo paliwowe, w którym wodór jest przekształcany w energię. Jest to wspólny projekt z norweską firmą TECO2030, w ramach którego HARTING dostarcza technologię połączeń. W szczególności, Grupa Technologiczna dostarcza Han-Modular® i kombinację złączy M12/RJ45 dla modułu ogniwa paliwowego. Ponadto dla całej infrastruktury: produkcji wodoru, transportu i przesyłu energii.

-Chcemy kształtować przyszłość za pomocą technologii dla ludzi – taka jest nasza wizja. I jedna rzecz jest bardzo jasna: możemy stworzyć przyszłość neutralną dla klimatu tylko dzięki najnowocześniejszej technologii. Złącza i rozwiązania kablowe wymagane do osiągnięcia tego celu są dostarczane przez nas – podkreślił Philip Harting, CEO HARTING Technology Group.

 

Habeck, HARTING i nadchodzące wyzwania

Drugiego dnia targów HARTING zaprezentował projekt rozwoju złączy wspieranych przez sztuczną inteligencję federalnemu ministrowi gospodarki i ochrony klimatu, Robertowi Habeckowi. Wraz z partnerami Microsoft i Siemens, grupa technologiczna zaprezentowała mu, w jaki sposób sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować rozwój zorientowany na zastosowania w produktach przemysłowych: Dane wejściowe w języku naturalnym są interpretowane przez wysoko rozwinięte algorytmy rozpoznawania i rozumienia kontekstowego firmy Microsoft w celu dostosowania produktów do konkretnych wymagań i tworzenia modeli 3D dla oprogramowania CAD (oprogramowanie NX™ firmy Siemens) przy użyciu złącza AI firmy HARTING. Przyspiesza to procesy rozwojowe, umożliwia rozwiązania łączności, które są idealnie dostosowane do aplikacji i zapewnia najniższe możliwe wykorzystanie zasobów.

Na targach Hannover Messe grupa technologiczna przedstawiła również informacje na temat dotychczasowego przebiegu działalności. W tym roku HARTING spodziewa się spadku przychodów ze sprzedaży o -8% w porównaniu z wynikami z poprzedniego roku (1,036 mln).

-Przewidywaliśmy to sześć miesięcy temu i widzimy potwierdzenie naszych planów – mówi Philip Harting.

 

Dodaj komentarz