global Wydarzenia

Katastrofa kolejowa w Indiach. Nie żyją 3 osoby

Trzy osoby nie żyją, a kilka zostało rannych – to wynik katastrofy kolejowej, do której doszło na stacji, na wschodzie Indii. Pociąg towarowy wykoleił się, a jeden z wagonów wjechał w kładkę dla pieszych.

Do zdarzenia doszło na stacji kolejowej w Korai, na linii Bhadrak – Kapilas w dystrykcie Jaipur nad Zatoką Bengalską w Indiach. Jak wynika z pierwszych ustaleń, rozpędzony pociąg towarowy wykoleił się i wjechał w budynek dworca oraz kładkę dla pieszych nad torami. Uszkodzonych zostało osiem wagonów.

W wyniku wypadku śmierć poniosły trzy osoby, w tym matka z córką, chcące jechać pociągiem do pobliskiego szpitala. Kilka kolejnych osób zostało rannych.

Skład towarowy był pusty. Gdyby w wagonach znajdował się ładunek, zniszczenia byłyby jeszcze większe.

Do wypadku odniósł się minister kolei Indii Ashwini Vaishnaw. Złożył on wszystkim rodzinom ofiar kondolencje. Zadeklarował także, że za śmierć bliskich otrzymają odszkodowanie w wysokości 500 tys. rupii (ok. 30 tys. zł). Poważnie rannym rząd Indii przekaże 100 tys. rupii, a pozostałym – po 25 tys. rupii.

Według nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w mediach społecznościowych, pociąg miał testować trasę pod kątem wprowadzenia szybkiego pociągi Vande Bharat Express.

Do wyjaśnienia wszystkich przyczyn, a także okoliczności zdarzenia powołano specjalną komisję. Śledztwo w sprawie prowadzi także lokalna policja.

Dodaj komentarz