Raport z Polski Tramwaje

Katowice: pijany mężczyzna wpadł pod wagon tramwaju

Nietrzeźwy mężczyzna wpadł pod wagon tramwaju na jednej z ulic w centrum Katowic. Mężczyzna z lekkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Katowice: nietrzeźwy wpadł pod tramwaj (fot. Autorstwa Marek Mróz - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33151478)
Katowice: nietrzeźwy wpadł pod tramwaj (fot. Autorstwa Marek Mróz – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33151478)

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w środę 21 lutego, około godz. 14.00 na ul. 3 Maja w Katowicach. Nietrzeźwy 44-letni mężczyzna został wciągnięty przez tramwaj linii nr 13 pod wagon. Do sytuacji doszło w momencie, gdy pojazd ruszał z przystanku.

– Nietrzeźwy mężczyzna opierał się o jeden z wagonów i utracił równowagę, w chwili kiedy tramwaj ruszył – relacjonuje zdarzenie Komenda Miejska Policji w Katowicach. – Na miejsce zostali wezwani policjanci katowickiej drogówki, straż pożarna, a także karetka pogotowia. Aby wydobyć 44-latka spod tramwaju, musiał zostać uniesiony wagon.

 

Na szczęście w zdarzeniu mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Uskarżał się na ból nogi. Decyzją lekarza został przetransportowany do szpitala w celu wykonania kompleksowych badań, w tym badania trzeźwości. To wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.

Dodaj komentarz