Inwestycje Wydarzenia

KD otrzymają milionowe dofinansowanie dla swoich inwestycji

Koleje Dolnośląskie otrzymają 30,5 mln zł na budowę nowych obiektów serwisowych dla swojego taboru – poinformował Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Dofinansowanie dolnośląski przewoźnik otrzymał z funduszy unijnych – z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Kwota to 70 proc. całej inwestycji.

Obecnie trwa opracowywanie projektu ośrodka serwisowego w Legnicy. Jego budowa ma ruszyć w przyszłym roku. Obiekt składać się będzie z kilku hal – w głównej mają się znaleźć cztery tory serwisowe o długości 120 metrów, w tym jeden pod automatyczną myjnię. Powstanie też nowa stacja paliw. Koleje Dolnośląskie będą tu w stanie wykonywać przeglądy na czterech poziomach złożoności prac – od P1 do P4. Obecnie są to poziomy P1 i P2.

Budowa nowego zaplecza technicznego do obsługi i serwisowania taboru ma pozwolić przewoźnikowi obniżyć koszty utrzymania pociągów, a możliwość szybszego wykonywania przeglądów i napraw pozwoli na skrócenie czasu wyłączenia poszczególnych składów z bieżącej pracy.

 

Koleje Dolnośląskie rozbudują swoje zaplecze techniczne? [Aktualizacja]