global Tabor

Kenia: dostawa lokomotyw CRRC Qishuyan

CRRC Qishuyan informuje, że dostarczyło drugą partię dwóch lokomotyw spalinowych do Kenya Railways Corporation (KRC). Zgodnie z umową podpisaną w marcu 2021 r. CRRC Qishuyan i China Road and Bridge Corporation dostarczają lokomotywy o rozstawie 16 metrów z trzema różnymi naciskami osi: 12,5 tony, 14 ton i 18 ton.

Trwa dostawa dwóch lokomotyw o długości 16 metrów.
Trwa dostawa dwóch lokomotyw o długości 16 metrów.

Nowa dostawa to kolejne dwie lokomotywy, które dostarczono do ​​Kenii. Wcześniejsze są eksploatowane na trasach z Nairobi do Kisumu i Nanyuki po testach i pomyślnym przejściu prób akceptacyjnych KRC.

CRRC Qishuyan donosi, że pierwsza dostarczona lokomotywa pokonała obecnie ponad 38 000 km w ciągu czterech miesięcy eksploatacji. Producent twierdzi również, że prostą i solidną konstrukcję pojazdu opracował w celu zaspokojenia specyficznych potrzeb KRC. Oferuje wysoką dostępność i łatwość konserwacji. Konstrukcja o niskim obciążeniu osi obejmuje alternator trakcyjny i silniki trakcyjne prądu stałego. Może działać niezawodnie w warunkach lokalnych, od ulewnego deszczu po burze piaskowe.

CRRC Qishuyan dostarczyło również 56 lokomotyw spalinowych dla kenijskiej kolei standardowej (SGR). Kursuje ona na odcinku 472,3 km z Mombasy do Nairobi i ma maksymalny nacisk na oś 25 ton.

Dodaj komentarz