Analizy Przewozy towarowe

Klienci DB Cargo Polska zadowoleni z jakości świadczonych usług

Klienci DB Cargo Polska zadowoleni z jakości świadczonych przez przewoźnika usług – tak wynika z badania poziomu satysfakcji, które prowadzone są przez spółkę od dekady.

Niezależny instytut badania opinii IPSOS GmbH przeprowadza badanie na sześciu rynkach, na których działa grupa DB Cargo, w tym w Polsce. Istotnym elementem badania jest ocena zadowolenia klienta z  każdego etapu łańcucha transportowego: począwszy od konsultacji i doradztwa, poprzez proces kontraktowania i bieżącą informację o realizacji usługi, na fakturowaniu skończywszy. Ocena dokonywana jest na pięciostopniowej skali, gdzie jeden oznacza „całkowicie niezadowolony”, pięć „zdecydowanie zadowolony”.

Wyniki badania, przeprowadzonego w kwietniu bieżącego roku, potwierdzają wysoką dbałość DB Cargo Polska o klienta. Ogólny poziom zadowolenia oceniono na 4,4 pkt. Spośród dwunastu badanych obszarów, klienci wysoko ocenili deklarację dalszej współpracy – 4,6 pkt, rekomendację usług – 4,6 pkt oraz wizerunek – 4,5 pkt. Wysoka ocena przypadła również za realizację usług transportowych, przepływ informacji, doradztwo oraz zapewnienie wagonów i miejsca załadunku – po 4,5 pkt.

– Tak dobre wyniki są dowodem na to, że konsekwentnie realizowana strategia, mająca na celu dbałość o klienta, przejawiająca się w dostarczaniu usług wysokiej jakości, przynosi wymiernie korzyści. Pielęgnowanie relacji z klientami ma swoje odzwierciedlenie w tegorocznych wynikach. Te bardzo dobre wyniki potwierdzają również wysokie standardy naszej pracy i wysiłki by sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie stawia przed nami klient – mówi Paweł Pucek, Członek Zarządu ds. Sprzedaży DB Cargo Polska – Dziękuję zaangażowanym w proces obsługi klienta pracownikom, a naszym klientom za wszystkie wyrażone opinie oraz przekazane sugestie. Każda z nich ma dla nas istotne znaczenie w dalszym rozwoju oraz kreowaniu nowych produktów, a także pomaga nam w osiąganiu coraz lepszych wyników w obszarze jakości obsługi klienta” – dodaje.

 

Tegoroczna frekwencja przekroczyła 68%.

Dodaj komentarz