global Inwestycje

Koleje Azerbejdżańskie pracują nad strategią korporacyjną

Koleje Azerbejdżańskie oraz przedstawiciele firmy McKinsey&Company uczestniczyli w kolejnym spotkaniu związanym z opracowaniem Strategii Korporacyjnej Kolei Azerbejdżańskich do 2030 roku.

Wideokonferencję zorganizowano w środę 2 września. W jej trakcie przedstawiciele McKinsey & Company przekazali szczegółowe informacje o postępach projektu oraz omówili m.in. cele strategiczne ADY.

Prezes Azerbejdżańskich Kolei CJSC Javid Gurbanov przedstawił najnowsze wydarzenia polityczne i gospodarcze – zarówno w kraju, jak i regionie, zwracając uwagę na ich możliwy wpływ na działalność ADY.

Firma McKinsey & Company opracuje Strategię Korporacyjną Kolei Azerbejdżańskich do 2030 r.

Prezes podkreślił strategiczne znaczenie celowych i efektywnych inwestycji na kolei, optymalizacji kosztów eksploatacji i wzrostu rentowności, szczególnie w korytarzach tranzytowych. Podkreślił również, jak ważne jest inwestowanie w kolej, aby z sukcesem kontynuować swoją społeczną odpowiedzialność w zakresie przewozów pasażerskich oraz utrzymać wymagany poziom usług infrastrukturalnych.

Następnie międzynarodowi eksperci z sektora kolejowego McKinsey & Company przedstawili zarządowi ADY CJSC przykłady z doświadczeń odnoszących największe sukcesy kolei na świecie i doradzili, jak sformułować strategiczne cele ADY.