Raport z Polski

Koleje Dolnośląskie podsumowały udział w finale WOŚP

Koleje Dolnośląskie zebrały na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 5 tys. zł. To efekt aukcji, jakie zrealizowali wspólnie z fundacją Jerzego Owsiaka. Największym zainteresowaniem cieszył się przejazd w kabinie maszynisty. Zwycięzca licytacji zapłacił za niego 2650 zł.

– Ostateczne kwoty najpopularniejszych licytacji, czyli przejazdu w kabinie maszynisty i szkolenia na symulatorze kolejowym, zmieniały się do samego końca – informują przedstawiciele KD.

 

Zwycięzcy będą mogli spełnić swoje marzenia i zasiąść obok maszynisty na trasie z Legnicy do Wrocławia oraz wcielić się w rolę kierującego pociągiem podczas szkolenia na najnowocześniejszym w Polsce symulatorze kolejowym w Ośrodku Szkolenia Kadr Kolei Dolnośląskich.

Oprócz tego Koleje Dolnośląskie wsparły wiele lokalnych sztabów na Dolnym Śląsku m.in. w Legnicy, Jeleniej Górze, Lubaniu, Chełmsku Śląskim, Marciszowie i Dzierżoniowie. Na aukcjach organizowanych w tych miejscowościach wylicytować można było zestawy gadżetów Kolei Dolnośląskich, w tym limitowanych koszulek, toreb i książek.

Specjalną licytację przygotował dzierżoniowski sztab WOŚP, gdzie wylicytować można było podróż nowo otwartą linią z Bielawy do Wrocławia. Uczestnicy będą mieli okazję asystować konduktorowi oraz poznać tajniki pracy w Biurze Obsługi Klienta Kolei Dolnośląskich na wrocławskim dworcu.

Dodatkowo w dniu 28. finału WOŚP wszyscy wolontariusze mogli za darmo podróżować pociągami Kolei Dolnośląskich, zachęcając pasażerów do aktywnego wsparcia zbiórki.

Tegoroczna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przebiegająca pod hasłem „Wiatr w żagle”, ma na celu zebranie pieniędzy na pomoc w polepszeniu standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz