global Przewozy towarowe Wydarzenia

Koleje Ukraińskie będą transportować przez porty morskie produkty naftowe

Koleje Ukraińskie są gotowe do eksportowania przez porty morskie do 200 000 ton produktów naftowych miesięcznie – poinformował p.o. Prezesa Zarządu UZ Ivan Yuryk.

Fot. UZ

Ukrzaliznycia przygotowuje się na zmianę logistyki transportu oleju napędowego na Ukrainę. Dostawy tego produktu z zakładów rosyjskich zostały wstrzymane. Podobnie jak z Białorusi – rafineria jest zamknięta z powodu remontu.

Jak poinformowało Ministerstwo Gospodarki Ukrainy, od maja nastąpi redystrybucja głównych kierunków dostaw ropy naftowej, jednocześnie zwiększy się udział transportu przez porty morskie. Koleje Ukraińskie są przygotowane, by przewozić produkty naftowe przez porty morskie do 200 000 ton miesięcznie. 

Koleje Ukraińskie szybko reagują na zmiany w logistyce dostaw ropy do kraju i jest już przygotowana do jej transportu przez porty. Dziś koleje dysponują wszystkimi niezbędnymi zasobami, aby zapewnić ciągły eksport do 200 tys. ton produktów naftowych miesięcznie. A te możliwości będą w przyszłości tylko rosły – powiedział Ivan Yuryk.

 

Obecnie w parku taborowym Ukrzaliznyci znajduje się 1300 cystern, w tym 952 do transportu lekkich produktów naftowych. 

– Aby w najbliższym czasie zwiększyć możliwości transportowe, w maju-czerwcu naprawimy i uruchomimy do 300 wagonów-cystern miesięcznie – powiedział szef Ukrzaliznyci.

 

Przypomnijmy, że Ukrzaliznyci jest największym konsumentem oleju napędowego na Ukrainie. Jak informowaliśmy wcześniej, pomimo kryzysu na rynku, firmie udało się dojść do porozumienia z dostawcami i szybko rozwiązać kwestię zaopatrzenia branży w najbliższej przyszłości.

Dodaj komentarz