global Wydarzenia

Koleje Ukraińskie zapewnią obsługę najdłuższej trasy

W rozkładzie jazdy 2021/2022 Koleje Ukraińskie ujęły swoją dotychczas najdłuższą trasę. Na linię łączącą Mariupol z Rachowem wyjedzie pociąg pasażerski. Kursy nocne będą obsługiwane przez składy sypialniane.

Ile kilometrów liczy trasa?

Kursy nie bez powodu obsługiwane będą nocą i to przez wagony z miejscami do spania. Cała trasa liczy sobie bowiem aż 1806 kilometrów i obejmuje połowę z 24 obwodów Ukrainy.

Jak zakłada przewoźnik, kursy będą trwały niecałe 28 godzin (licząc od wczesnego poranka w dniu wyjazdu, do godzin przedpołudniowych następnego dnia).

Po drodze pociąg przejeżdżać będzie przez takie miasta, jak Zaporoże, Dniepr czy Lwów, zapewniając tym samym pasażerom wygodniejsze i nieco szybsze połączenia (w przypadku linii MariupolLwów mowa o ogromnej oszczędności czasu, ponieważ linie alternatywne realizowały ją w ciągu 29 godzin, a przy tym wariancie tylko 21 godzin). trasa będzie stanowiła również udogodnienie dla turystów. pociąg będzie bowiem kursować przez miejscowość Bukowel, będącą ukraińskim ośrodkiem narciarskim cieszącym się rosnącą popularnością.