global Wydarzenia

Koleje Ukraińskie zapewnią obsługę najdłuższej trasy

W rozkładzie jazdy 2021/2022 Koleje Ukraińskie ujęły swoją dotychczas najdłuższą trasę. Na linię łączącą Mariupol z Rachowem wyjedzie pociąg pasażerski. Kursy nocne będą obsługiwane przez składy sypialniane.

Ile kilometrów liczy trasa?

Kursy nie bez powodu obsługiwane będą nocą i to przez wagony z miejscami do spania. Cała trasa liczy sobie bowiem aż 1806 kilometrów i obejmuje połowę z 24 obwodów Ukrainy.

Jak zakłada przewoźnik, kursy będą trwały niecałe 28 godzin (licząc od wczesnego poranka w dniu wyjazdu, do godzin przedpołudniowych następnego dnia).

Po drodze pociąg przejeżdżać będzie przez takie miasta, jak Zaporoże, Dniepr czy Lwów, zapewniając tym samym pasażerom wygodniejsze i nieco szybsze połączenia (w przypadku linii MariupolLwów mowa o ogromnej oszczędności czasu, ponieważ linie alternatywne realizowały ją w ciągu 29 godzin, a przy tym wariancie tylko 21 godzin). Trasa będzie stanowiła również udogodnienie dla turystów. Pociąg będzie bowiem kursować przez miejscowość Bukowel, będącą ukraińskim ośrodkiem narciarskim cieszącym się rosnącą popularnością.

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 12 grudnia 2021 roku, a bilety można już kupować tak w kasach, jak i przez Internet.

Dodaj komentarz