Pasażer

Konsultacje SSL zakończone. Do CPK wpłynęło ponad 30 tys. wniosków

W ramach konsultacji Strategicznego Studium Lokalizacyjnego (SSL) Centralnego Portu Komunikacyjnego wpłynęło online ponad 32,8 tys. wniosków– informuje Raport Kolejowy Konrad Majszyk, rzecznik prasowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. O szczegółach przebiegu konsultacji poinformują w piątek podczas konferencji prasowej wiceminister Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK, i Piotr Malepszak, członek zarządu CPK ds. inwestycji kolejowych.

Dokładna liczba wniosków nie jest jeszcze znana, bowiem do siedziby spółki CPK, poza wynikami z formularzy internetowych, dostarczono również uwagi zapisywane w formularzach papierowych.

– Liczba wniosków jest duża, ale pamiętajmy też o skali inwestycji – mówi nam Konrad Majszyk. – W ramach SSL CPK do konsultacji przedstawiliśmy ponad 1,6 tys. km nowych linii kolejowych i ponad 400 km drogowych tras szybkiego ruchu.

 

Plany dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego spotkały się także z protestami mieszkańców. Jak przekazuje nam rzecznik prasowy CPK, tych oficjalnych protestów odnotowano ok. 50. Wnioski w dużej mierze dotyczyły tych samych lokalizacji i wariantów lub wręcz się powtarzały

– Zależy nam, by przeprowadzić inwestycje w zgodzie z mieszkańcami – podkreśla Majszyk. – Właśnie po to ogłosiliśmy konsultacje – by zapytać mieszkańców o zdanie, nie żeby narzucać gotowe rozwiązania.

 

Czytaj dalej >