Pasażer Raport z Polski

Korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich [LISTA]

Wrześniowe zmiany podyktowane są pracami modernizacyjnymi infrastruktury kolejowej na kilku odcinkach. Korekta rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich będzie obowiązywać w terminie od 4 września do 5 listopada br.

Fot. Koleje Mazowieckie
Fot. Koleje Mazowieckie

Wszystkich podróżnych uprzedzamy o zmianach w kursowaniu pociągów, jakie potrwają przez najbliższy miesiąc na kilku trasach. Najważniejsze z nich dotyczą następujących linii:

R7 WarszawaDęblin

Z uwagi na planowane w dniach 4-10 września włączenie nowego odcinka torów pomiędzy przystankami Warszawa Olszynka Grochowska i Warszawa Gocławek, ruch pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer prowadzony będzie po jednym torze. Część pociągów zostanie odwołana, a pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

R3 WarszawaŁowicz Główny

Na linii kontynuowane będą prace związane z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Dodatkowo pojawią się utrudnienia związane z przebudową systemu sterowania ruchem kolejowym oraz prace utrzymaniowo-naprawcze. Niestety wszystkie te prace spowodują ogromne utrudnienia dla pasażerów, odwołanie części pociągów, wydłużenie czasów przejazdu, częste zmiany rozkładów jazdy oraz uruchomienie uzupełniającej ZKA.

R2 WarszawaŁuków

Z uwagi na planowaną budowę tunelu drogowego w Sulejówku Miłośnie w dniach 3-31 października ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony po jednym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały z Mińska Mazowieckiego i Mrozów do stacji Sulejówek Miłosna. Za odwołane połączenia zostanie uruchomiona ZKA na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna. Bilety KM będą również honorowane w dni robocze w pociągach PKP IC w relacji:

Ponadto w wybrane dni ZKA zastąpi również pierwszy i ostatni pociąg do Siedlec na odcinku Kotuń – Siedlce.

Pozostałe zmiany są następujące:

 

R1 Warszawa – Skierniewice

W dniach 1-2 października z uwagi na budowę wiaduktu drogowego w stacji Pruszków na odcinku Warszawa WłochyPruszków, ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo. Ponadto z uwagi na prace na innych liniach, rozkład jazdy będzie ulegał zmianom.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

W związku z wymianą podkładów na obiektach inżynieryjnych w dniach:

  • 21-27 września na odcinku Tłuszcz – Łochów;
  • 28 września – 11 października na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie;

wystąpią utrudnienia w kursowaniu ruchu pociągów.

Dodatkowo z uwagi na nocną przerwę technologiczną za ostatnie dwa pociągi do Tłuszcza zostaną zastąpione ZKA od Zielonki/Wołomina Słonecznej.

R9 WarszawaDziałdowo

Z uwagi na budowę tunelu w Legionowie, zostanie ograniczona liczba krawędzi peronowych na tej stacji. Spowoduje to utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów.

R61 TłuszczOstrołęka

Z uwagi na prace remontowe od 5 do 21 września na odcinku Tłuszcz – Mostówka, Przetycz – Pasieki – Ostrołęka ruch pociągów będzie wstrzymany. W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na ww. odcinkach.

Dodaj komentarz