Pasażer

Korekta rozkładu jazdy pociągów. Co zmieni się w Łódzkiem?

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprezentowała zmiany, jakie zajdą na torach w regionie w związku z czerwcową korektą rozkładu jazdy pociągów. Ta wprowadzona zostanie w najbliższą niedzielę.

Zmiany w rozkładzie na poszczególnych trasach będą wprowadzane etapowo –  wynikają z harmonogramu prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK:

  • Zduńska WolaSieradz:  w okresie 11 czerwca – 31 lipca  – ruch jednotorowy, za wybrane pociągi zostaną uruchomione autobusy zastępcze;
  • Tomaszów MazowieckiSkarżysko-Kamienna: w okresie 1 – 28 czerwca oraz 22 (od godz. 0:01) – 24 sierpnia (do godz.12:00) za wszystkie pociągi zostaną uruchomione autobusy zastępcze;
  • Łódź Kaliska – Łódź Dąbrowa: w okresie 17 – 18 czerwca oraz 1 – 2 sierpnia zostaną skrócone relacje wybranych pociągów.

Najważniejsze zmiany na liniach obsługiwanych przez ŁKA

Linia obwodowa  Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Zgierz 

Ze względu na prace inwestycyjne prowadzone na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Dąbrowa, w dniach 17-18 czerwca oraz 1-2 lipca część pociągów do i ze Zgierza, Łowicza oraz Kutna rozpocznie/zakończy przejazd na stacji Łódź Kaliska/Łódź Chojny, zamiast na stacji Łódź Widzew.

Na odcinku ZgierzŁódź Widzew przez Łódź Kaliską pasażerowie ŁKA będą mogli korzystać z przejazdów pociągami spółki PKP Intercity.

Linia Łódź Fabryczna/Łódź Widzew – Sieradz – Poznań

W okresie od 11 czerwca do 31 lipca będą prowadzone prace remontowe mostu pomiędzy Zduńską Wolą a Sieradzem, w wyniku czego część pociągów zostanie zastąpiona  komunikacją autobusową. Dodatkowo, w okresie od 11 czerwca do 2 września zaplanowano budowę przystanku Pabianice Północne. W związku z powyższym, na tych dwóch odcinkach ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze, co spowoduje zmiany godzin odjazdów
i wydłużenie czasu przejazdu.

Linia Łódź Fabryczna – Opoczno – Skarżysko-Kamienna

W okresie od 12 do 28 czerwca oraz od 22 do 24 sierpnia, na odcinku Tomaszów Mazowiecki  – Skarżysko-Kamienna, będą prowadzone prace torowe oraz remonty mostów. W wyniku tych prac, za pociągi ŁKA na wskazanym odcinku kursować będą autobusy zastępcze.

Linia Skierniewice –  Łowicz – Kutno

Zostaną uruchomione cztery pary pociągów w tej relacji. Natomiast pozostałe połączenia realizować będą autobusy komunikacji zastępczej.

Kontynuowana będzie przebudowa stacji Kutno oraz stacji Bełchów – nadal prowadzony będzie tu ruch jednotorowy pomiędzy stacjami Skierniewice – Bełchów i BełchówŁowicz.

Szeroki zakres prac inwestycyjnych prowadzonych przez PKP PLK powoduje, że Skierniewice i Łowicz wciąż będą stacjami obsługiwanymi przez część pociągów PKP Intercity.

Dokładamy starań, aby podróż autobusami (pomimo dłuższego czasu przejazdu) była jak najmniej uciążliwa dla naszych pasażerów. Służą temu m.in. dodatkowe miejsca postojów autobusów na odcinku Skierniewice – Łowicz oraz możliwość kontynuowania podróży od stacji Skierniewice pociągami dogodnie skomunikowanymi m.in. w kierunku Łodzi i Warszawy.

Linia Łódź  – Kutno/Toruń

Na odcinku Łódź WidzewŁódź Kaliska – ZgierzOzorków pasażerowie ŁKA będą mogli nadal korzystać z przejazdu pociągami PKP Intercity.

Dodaj komentarz