Wywiady

Krzysztof Łęcki [TAURUS OCHRONA]: Potrafimy zaspokoić potrzeby branży

Prezes Zarządu TAURUS OCHRONA Group Krzysztof Łęcki wyjaśnił zalety i korzyści jakie posiadane przez firmę doświadczenie i innowacyjne zasoby mogą pomóc polskim kolejom w sprawnym funkcjonowaniu.

Panie Prezesie, w styczniu minęły równe trzy dekady obecności na rynku polskim firmy Taurus Ochrona. Czytelnikom należy się jednak wyjaśnienie bowiem nie jesteście, nazwijmy to, klasyczną agencją ochrony. Czy może Pan przybliżyć obszary działania firmy?

30 lat na rynku, to nie lada wyzwanie. Zaczynaliśmy jako mała rodzinna firma głównie oferując usługę ochrony fizycznej. Po 30 latach zatrudniamy ponad 1000 osób w całej Polsce i jesteśmy liderami w zakresie innowacji w branży bezpieczeństwa.

Zakres usług oferowanych naszym klientom również zdecydowanie się poszerzył. Od wielu lat skupiamy się głównie na ochronie elektronicznej, która w porównaniu do ochrony fizycznej daje dużo większe możliwości zabezpieczenia, w szczególności wszelkiego rodzaju obiektów. Ale nie tylko.

Oferujemy również usługi projektowania i montażu systemów zabezpieczenia technicznego tj. alarmy, kamery, kontrole dostępu, inteligentne domy oraz usługi ochrony w tym monitoring systemów zabezpieczenia technicznego z dojazdem Grup Interwencyjnych (GI), ochronę fizyczną, transport wartości oraz ochronę imprez masowych. W swojej ofercie posiadamy również usługi specjalistyczne takie jak – detektywistyka czy audyty bezpieczeństwa.

Niemniej, mówiąc o innowacyjności, mamy głównie na myśli nasze usługi vPATROL oraz vPATROL TOWER, które stanowią alternatywę dla ochrony fizycznej. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, oferujemy naszym klientom maksymalną, całodobową ochronę, bez względu na panujące warunku pogodowe oraz infrastrukturę.

Zgodnie z ostatnimi badaniami związanymi z rynkiem ochrony, w Polsce funkcjonuje ok. 5500 firm w branży ochrony osób i mienia. W tej ilości, tylko około 400 firm zajmuje się ochroną elektroniczną, a oferowana jakość tych usług jest różna. My stawiając na innowacje, z pełnym przekonaniem znajdujemy się wśród niewielu firm wykorzystujących nowe technologie na najwyższym poziomie, wiodących prym w zakresie usług zabezpieczenia technicznego.

W naszej strategii istotne miejsca zajmuje również kwestia ochrony danych naszych klientów. Na tą wartość stawiamy mocny nacisk, bo dane naszych klientów to informacja, a tą w dzisiejszych czasach należy chronić nie gorzej, niż inne składniki majątku. Naszym klientom zapewniamy bezpieczeństwo danych na poziomie TIER III, a w obszarze bezpieczeństwa przechowywania danych jest to najwyższy poziom z obecnie dostępnych.

Zanim przejdziemy do spraw związanych z obszarem kolejowym, wiem, że jako jedyni w regionie oferujecie wynajem tajemniczej sali, myślę tutaj o Sali Spotkań Niejawnych – co brzmi jak z najlepszych filmów szpiegowskich. Czy może Pan wyjaśnić, co to jest za miejsce?

Tak, Sala Spotkań Niejawnych, jest to jedyne takie miejsce w regionie. Powstało z myślą o wszystkich, którzy poszukują możliwości spotkania biznesowego, czy pracy w warunkach gwarantujących absolutną izolację od świata zewnętrznego – taką właśnie dajemy gwarancję.

Dodaj komentarz