Pasażer Polregio Raport z Polski Wydarzenia

Kujawsko-Pomorskie podpisało z Polregio kontrakt warty 800 mln zł

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego podpisał umowy z Polregio i Arrivą na obsługę kolejowych połączeń pasażerskich w regionie. Kontrakt, wart odpowiednio 96,2 mln zł i 74,4 mln zł rocznie, zawarto na okres 8 lat – do 2030 r.

Podpisy pod umową podpisy złożyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz prezes i wiceprezes Arrivy - Piotr Halupczok i Dominika Żelazek. (fot. Andrzej Goiński/UMWKP)
Podpisy pod umową podpisy złożyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz prezes i wiceprezes Arrivy – Piotr Halupczok i Dominika Żelazek. (fot. Andrzej Goiński/UMWKP)

– Wypracowane umowy z przewoźnikami chronią interes obywatela, mieszkańca regionu, który powinien mieć dostęp do transportu publicznego. To jest w tych umowach najważniejsze. Mamy obecnie czasy, kiedy publiczny kolejowy transport pasażerski cieszy się coraz większym zainteresowaniem – i musimy zrobić wszystko, by tego potencjału nie zmarnować – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Arriva RP będzie obsługiwać linie niezelektryfikowane (pakiety trzeci i czwarty w ogłoszeniu postępowania o zamówienie). Są to połączenia: Bydgoszcz-Tuchola-Chojnice, Bydgoszcz-Laskowice-Grudziądz, Laskowice PomorskieCzersk, Wierzchucin-Szlachta; Chełmża-Bydgoszcz, Toruń – Jabłonowo Pomorskie, Brodnica-Grudziądz, Toruń-Grudziądz, Toruń-Sierpc.

Polregio będzie wozić pasażerów na liniach zelektryfikowanych oraz na zaplanowanym do elektryfikacji po roku 2025 odcinku linii 208 w północnej części regionu. Są to połączenia: Kutno-Włocławek-Toruń-Bydgoszcz, Bydgoszcz-Inowrocław, Gniezno-Inowrocław-Toruń, BydgoszczToruń – Jabłonowo Pomorskie (plus Brodnica, jeśli PKP Polskie Linie Kolejowe zelektryfikują linię po 2025 roku); Bydgoszcz-Wyrzysk-Osiek, Bydgoszcz-Toruń, Toruń – Jabłonowo Pomorskie, Bydgoszcz-Smętowo, Piła-Bydgoszcz, Inowrocław-Bydgoszcz, Toruń-Inowrocław-Gniezno.

Dodaj komentarz