Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

Kultowy tramwaj wystawiony na licytację WOŚP

99 999 zł – tyle obecnie jest wart kultowy tramwaj 105Na z MPK Wrocław, wystawiony na licytację w ramach 30. Finału WOŚP. Przewoźnik zapowiada specjalny prezent dla nabywcy, jeżeli kwota przekroczy 100 tys. złotych. Przekazuje też specjalną wiadomość od samego Jurka Owsiaka.

Fot. MPK Wrocław
Fot. MPK Wrocław

Wagon 105Na produkcji chorzowskiego Konstalu to absolutny hit 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pojazd ma 43. lata. Do Wrocławia przyjechał w czasach Edwarda Gierka. Jest jednak sprawny i ma ważny przegląd, więc nic, tylko kupić… i jechać!

Gratis dla nabywcy – kurs na motorniczego

 

Licytacja zaczynała się od symbolicznej złotówki, ale przebiegała w zawrotnym tempie. Licznik zatrzymał się tuż pod psychologiczną barierą 100 tys. zł. Licytacja trwa jednak do 1 lutego, więc przewoźnik liczy na jeszcze wyższą kwotę.

– Mamy wielki sentyment do tego wagonu, bo to nie tylko pojazd, ale też kawałek historii Wrocławia i polskiego transportu publicznego. Nie ma miasta, prócz Olsztyna, gdzie są tramwaje, a nie było takich lub podobnych Konstali – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.