Inwestycje Wydarzenia

ŁKA podsumowała rok 2021

W Centrum Obsługi Pasażera i na Zapleczu Technicznym ŁKA zostały zorganizowane spotkania dla najmłodszych. Ich celem było nie tylko zachęcanie do wspólnych podróży, ale także promocja właściwych wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem podczas korzystania z transportu kolejowego.

W ramach wspierania ważnych kampanii społecznych Spółka współpracowała m.in. z KWP w Łodzi, Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Centrum Bezpiecznego Ratownictwa Drogowego, IPN Oddział w Łodzi, Fundacją Rosa i Sensoria, Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, a także Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Współpraca polega na udostępnianiu nośników reklamowych w pociągach na emisję spotów informacyjnych. Dzięki współpracy z NFZ Oddział w Łodzi pasażerowie mają dostęp do  aktualnych informacji dotyczących zasad bezpiecznego podróżowania w okresie pandemii.

Nagrody

ŁKA laureatem nagrody „Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie”

Jury doceniło zarówno przejrzyste, jak i etyczne działania Spółki na rzecz środowiska naturalnego, lokalnej społeczności, pracowników, dostawców i pasażerów.  Nagroda, wręczona podczas Gali 14. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2021, ma także wymiar finansowy. Zgodnie z uchwałą Zarządu Spółki została w całości przekazana  na cel społeczny – leczenie współpracownika ŁKA i długoletniego pracownika PKP.

Zielona Nagroda Kolejowa dla ŁKA

23 listopada 2021 r. podczas Gali XI Kongresu Kolejowego po raz pierwszy zostały wręczone Zielone Nagrody Kolejowe. Jednym z laureatów konkursu została ŁKA. Przewoźnika wyróżniono za kompleksowość podejmowanych pro-ekologicznych projektów.

ZERO PROJECT 2022 – ŁKA najlepsza w tworzeniu świata bez barier

Łódzka Kolej Aglomeracyjna została laureatem międzynarodowej nagrody w dziedzinie dostępności. Międzynarodowe grono ekspertów ze 180 krajów doceniło Spółkę jako jedyną z Polski w programie ZERO PROJECT. Jest to międzynarodowy projekt skoncentrowany na wdrażaniu Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych i tworzeniu świata bez barier. Co roku wyróżniane są praktyki z jednego z czterech obszarów tematycznych. Tym razem była to dostępność. ŁKA wdraża jednolitą politykę dostępności, która otwiera kolej dla niepełnosprawnych. Jest także partnerem w ramach rządowego programu Dostępność PLUS. Wśród innowacji w pociągach ŁKA eksperci docenili m.in. oznaczenia numeru siedzeń w alfabecie Braille`a i znacznikiem NFC. Ponadto – możliwość połączenia się z tłumaczem języka migowego przez obsługę pociągu, podnośniki dla wózków inwalidzkich uruchamiane przez pracowników obsługi, a także inne wyposażenie składów.

KULTURA BEZPIECZEŃSTWA W TRANSPORCIE KOLEJOWYM – wyróżnienie Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego dla maszynisty ŁKA

W konkursie organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego, wyróżnienie otrzymał Jakub Rólczak. Dwudziestosiedmioletniego maszynistę ŁKA doceniono za postawę i szybką reakcję, która uratowała ludzkie życie. Zachowanie p. Jakuba potwierdziło prawidłowość i skuteczność procesu szkolenia w Ośrodku Szkolenia i Egzaminowania ŁKA przed dopuszczeniem do wykonywania obowiązków służbowych na stanowisku maszynisty.

Plany rozwoju ŁKA na 2022 r.

  • Ścisła współpraca z Organizatorem i Zarządcą Infrastruktury w celu zapewnienia ciągłości świadczenia usług i poprawy funkcjonowania przewozów pasażerskich, co przełoży się na wyższy poziom satysfakcji klientów ŁKA.
  • Monitorowanie lokalnego rynku w zakresie potrzeb pasażerów.
  • Ograniczanie zużycia energii elektrycznej – emisji CO2.
  • Inwestycje taborowe – dostawa jednostek elektryczno – spalinowych.
  • Rozwój zintegrowanej oferty biletowej.
  • Rozwój siatki połączeń kolejowych i zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów.
  • Zwiększanie liczby kanałów dystrybucji biletów.
  • Propagowanie kolei w turystyce.
  • Atrakcyjne działania na rzecz promocji i wzmocnienia kolei w województwie.
  • Prowadzenie otwartej i szerokiej polityki informacyjnej.

 

Dodaj komentarz