Pasażer

ŁKA przedstawia zmiany w rozkładzie jazdy

W niedzielę 10 marca wprowadzona zostanie korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów. Jakie zmiany czekają pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej?

Od jutra – 10 marca – ŁKA uruchomi więcej połączeń weekendowych w relacji Łódź – Skierniewice – Łódź.

Pasażerowie podróżujący na linii Łódź – Łowicz będą mogli korzystać
z nowego przystanku Stare Grudze. To drugi peron, który powstał na tej trasie w ostatnich miesiącach. Przystanek Stare Grudze został wybudowany przy skrzyżowaniu torów z lokalną drogą łączącą miejscowość Zawady z drogą Łowicz – Łódź. Nowy obiekt przejmie obsługę podróżnych z oddalonego o kilkaset metrów przystanku Grudze, który zostanie rozebrany.

Od 10 marca rozpocznie się budowa nowego przystanku Łódź Zarzew, który
w niedalekiej przyszłości ułatwi podróżnym dojazd ze wschodnich osiedli mieszkaniowych i zakładów pracy. Inwestycja spowoduje zmiany w kursowaniu pociągów na odcinku Łódź Chojny – Łódź Widzew w terminach 10 – 29 marca oraz 5 – 18 maja.

Nowości w Kolejowej Komunikacji Autobusowej ŁKA

Od niedzieli zostanie uruchomiona nowa linia KKA ŁKA na odcinku Rawa Mazowiecka – Rogów. 14 par autobusów każdego dnia będzie dowoziło mieszkańców Rawy Mazowieckiej i okolic do stacji kolejowej w Rogowie i z powrotem.

Dwie linie KKA zostaną wydłużone:

  • linia Łask – Zelów do Szczercowa,
  • linia Ozorków – Parzęczew do Leźnicy.

Najważniejsze zmiany na liniach obsługiwanych przez ŁKA

Linia obwodowa Zgierz – Łódź Kaliska – Łódź Widzew

Ze względu na budowę tuneli pomiędzy stacjami Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/ Łódź Żabieniec zostanie wprowadzony ruch jednotorowy na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec.

Aby ułatwić przesiadki pasażerom podróżującym z kierunku Zgierza w kierunku Pabianic, po godzinie 6:00 i 7:00 rano wybrane pociągi przyjadą i odjadą z zachodnich peronów stacji Łódź Kaliska.

Na odcinku Łódź Widzew – Łódź Kaliska – Łódź Żabieniec – Zgierz obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów pomiędzy ŁKA i PKP IC.

Ze względu na utrudnienia związane z budową nowego przystanku kolejowego Łódź Zarzew, w dniach 10 – 29 marca oraz 5 – 18 maja zostanie zamknięty naprzemiennie jeden tor na odcinku Łódź Chojny – Łódź Widzew. Spowoduje to znaczne ograniczenie przepustowości i skierowanie wielu pociągów przez Łódź Olechów.

Aby zminimalizować utrudnienia dla podróżnych w wybranych pociągach PKP IC w godzinach porannych i popołudniowych zostaną wprowadzone postoje na przystankach Łódź Pabianicka i Łódź Dąbrowa. Wprowadzone zostanie również honorowanie biletów ŁKA w określonych relacjach tramwajowych i autobusowych.

Pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Łódź Widzew przez Łódź Olechów i Łódź Andrzejów zostaną uruchomione pociągi wahadłowe, co ułatwi komunikację ze strefą przemysłową znajdującą się w pobliżu stacji Łódź Olechów.

Linia Zgierz – Łódź Widzew przez Łódź Marysin, Łódź Stoki

Zostaną uruchomione pociągi z/do Pabianic, które zapewnią m.in. bezpośrednie połączenie Zgierza z Pabianicami przez Łódź Kaliską.

Linia Poznań – Sieradz – Łódź Widzew/ Łódź Fabryczna

Poranne pociągi z Sieradza po godzinie 5:00 i 6:00 pojadą bezpośrednio do Zgierza przez Łódź Żabieniec, bez konieczności przesiadki na remontowanej stacji.

Dodaj komentarz