Pasażer

ŁKA zaprezentowała zmiany w rozkładzie jazdy

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przedstawiła zmiany w kursowaniu pociągów od 8 listopada – od ostatniej w tym roku korekty rozkładu jazdy. Ta obowiązywać będzie do 12 grudnia.

Linia kutnowska i obwodowa

Zamknięty dla ruchu pociągów pozostanie odcinek od stacji Zgierz do stacji Kutno. Za składy zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Część przystanków została wyznaczona poza stacjami kolejowymi, dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z ich położeniem. Informacje dostępne są na naszej stronie internetowej, będą również umieszczone przez PKP PLK na każdej stacji.

Na wniosek podróżnych został wyznaczony dodatkowy przystanek dla autobusów w pobliżu przejazdu kolejowego w Chociszewie – Orła, przy ul. Leśnej.

Ze względu na wydłużenie czasu przejazdu w godzinach porannych z Kutna do Zgierza i popołudniowych ze Zgierza do Kutna zostaną uruchomione dwie pary autobusów typu „SPRINTER”, które pojadą inną trasą, bez postojów pomiędzy Zgierzem i Kutnem. Dzięki temu czas przejazdu na całej trasie pozostanie zbliżony do obecnego.

Na stacji Zgierz pasażerowie będą mieli do 10 min. czasu na przesiadkę z i do pociągów w/z kierunku Łodzi. Autobusy odjadą i przyjadą pod dworzec kolejowy.

Naprzemienne zamknięcie toru nr 1 i 2 na odcinku ZgierzŁódź Kaliska oraz zamknięcie częściowe stacji Łódź Żabieniec i Zgierz spowoduje znaczne ograniczenie przepustowości linii nr 15 na ww. odcinku.  W związku z powyższym na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa za wybrane pociągi.

Linia sieradzka

Kontynuowane będą prace modernizacyjne na linii sieradzkiej, w związku z tym za wybrane pociągi pojadą autobusy zastępcze.

Utrzymana zostanie liczba 10 pociągów kursujących w całej relacji do i z Sieradza.

Ze względu na remont stacji Łódź Kaliska kursowanie wszystkich pociągów zostanie wydłużone do i ze stacji Łódź Fabryczna lub Łódź Widzew. Składy pojadą przez Łódź Olechów, co zapewni bezpośredni dojazd do zakładów pracy znajdujących się w pobliżu stacji Łódź Olechów Wiadukt i Zachód.

Uruchomione zostaną dwie pary autobusów typu „SPRINTER” z Łasku do Łodzi Kaliskiej. Autobusy odjadą z Łasku jako pierwsze po przyjeździe pociągu z Sieradza.

Linia łowicka

Kontynuacja  modernizacji stacji Łowicz Główny spowoduje zmiany godzin odjazdów i przyjazdów pociągów.

Na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny za wszystkie pociągi pojadą autobusy zastępcze, co umożliwi Zarządcy Infrastruktury sprawne prowadzenie planowych prac modernizacyjnych oraz płynny ruch pozostałych pociągów przez remontowaną stację Łowicz Główny.

Linia Skierniewice – ŁowiczKutno

Ze względu na prowadzoną modernizację na odcinku BełchówŁowicz oraz całkowitą przebudowę linii na wjeździe do stacji Łowicz Główny, większość pociągów kursujących w relacji Skierniewice – Łowicz GłównyKutno –  Skierniewice zostanie zastąpionych zastępczą komunikacją autobusową na całości trasy. Jedynie pierwsze dwa poranne połączenia z Kutna do Skierniewic i ostatni wieczorny pociąg ze Skierniewic do Kutna będą kursowały jako pociągi.

Aby zminimalizować utrudnienia, godziny kursowania autobusów zostały ustalone
z uwzględnieniem wniosków podróżnych. ZKA przewiduje dodatkowe postoje
w Sierakowicach k/Skierniewic i Mokrej.

Dodaj komentarz