Pasażer

ŁKA zaprezentowała zmiany w rozkładzie jazdy

Na odcinku Łowicz Przedmieście – Łowicz Główny za wszystkie pociągi pojadą autobusy zastępcze, co umożliwi Zarządcy Infrastruktury sprawne prowadzenie planowych prac modernizacyjnych oraz płynny ruch pozostałych pociągów przez remontowaną stację Łowicz Główny.

Linia Skierniewice – Łowicz – Kutno

Ze względu na prowadzoną modernizację na odcinku Bełchów – Łowicz oraz całkowitą przebudowę linii na wjeździe do stacji Łowicz Główny, większość pociągów kursujących w relacji Skierniewice – Łowicz Główny – Kutno –  Skierniewice zostanie zastąpionych zastępczą komunikacją autobusową na całości trasy. Jedynie pierwsze dwa poranne połączenia z Kutna do Skierniewic i ostatni wieczorny pociąg ze Skierniewic do Kutna będą kursowały jako pociągi.

Aby zminimalizować utrudnienia, godziny kursowania autobusów zostały ustalone
z uwzględnieniem wniosków podróżnych. ZKA przewiduje dodatkowe postoje
w Sierakowicach k/Skierniewic i Mokrej.

Linia Łódź Widzew – Łódź Stoki – Zgierz

Mijanka na stacji Łódź Marysin umożliwi sprawne prowadzenie pociągów w godzinach porannych i popołudniowych oraz dostosowanie ich rozkładu jazdy do potrzeb podróżnych.

Linia Łódź Fabryczna – Skierniewice

Uwzględniono wnioski podróżnych i uruchomiono dodatkowy pociąg w relacji Łódź Fabryczna – Skierniewice o godzinie 16:08.

Ze względu na prowadzone prace remontowe w dniach 14,15 oraz 21 i 22 listopada br. za wybrane pociągi, na odcinku Koluszki – Skierniewice, pojada autobusy komunikacji zastępczej.

Linia Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki

Do dnia 20 listopada prowadzone będą prace remontowe pomiędzy stacjami Żakowice Południowe – Słotwiny. Spowoduje to skierowanie niektórych pociągów przez stację Koluszki i zmiany godzin kursowania wybranych połączeń.

Linia Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia

Utrzymane zostanie kursowanie wszystkich 18 pociągów ŁKA Sprinter w weekendy i dni świąteczne.

W dniach 14,15 oraz 21 i 22 listopada br. ze względu na remont prowadzony na odcinku Rogów – Płyćwia pociągi ŁKA Sprinter będą miały zmienione godziny kursowania, a skład odjeżdżający z Łodzi Fabrycznej o godzinie 10:02 pojedzie przez Warszawę Ochotę, Śródmieście, Powiśle i Stadion, zamiast przez Warszawę Centralną.

Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne są pod linkiem: https://lka.lodzkie.pl/Rozklady-jazdy/