Polregio

Majówkowa promocja POLREGIO. Gdzie warto się wybrać?

Dzięki majówkowej promocji POLREGIO codziennie można aktywnie spędzać czas, docierając pociągiem w najatrakcyjniejsze miejsca w okolicy. Sprzedaż biletów tańszych aż o około 30% rusza 27 kwietnia, a korzystać z tej wyjątkowej oferty można będzie do 5 maja. W promocji każdego dnia będzie 5000 biletów. Warto rozpocząć sezon turystyczny podróżami koleją regionalną.

Zbliżający się długi weekend majowy to doskonała okazja do odkrywania własnego oraz sąsiednich regionów i czerpania radości z podróży koleją. W ramach majówkowej promocji POLREGIO można zaplanować odwiedzanie urokliwych zakątków naszego kraju poprzez piesze wędrówki, jazdę rowerem po malowniczych szlakach, rodzinny relaks w otoczeniu przyrody, korzystanie z lokalnych atrakcji kulturalnych oraz delektowanie się regionalną kuchnią.

POLREGIO wyróżnia unikatowa siatka połączeń. Codziennie w trasy wyrusza około 1750 pociągów, które zatrzymując się na 1950 stacjach, docierają zarówno do popularnych kierunków turystycznych od gór po morze, jak również do wielu miejscowości nieobsługiwanych przez innych przewoźników.

Superpromocja POLREGIO w długi majowy weekend

Majówkowa oferta promocyjna POLREGIO to pula 5 000 tańszych biletów dostępna dla pasażerów każdego dnia – od 27 kwietnia do 5 maja. Bilety z około 30% rabatem będą sprzedawane codziennie od północy aż do wyczerpania. Można będzie je kupić wyłącznie na stronie bilety.polregio.pl oraz przez aplikacje mPOLREGIO i KOLEO. Z promocji są wyłączone województwa pomorskie oraz dolnośląskie. Szczegóły oferty oraz rozkład jazdy pociągów dostępne są na stronie POLREGIO.

Górskie uzdrowiska

W ramach promocji można skorzystać z połączeń z Krakowa do najpiękniejszych miejscowości województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Z POLREGIO zaplanujemy pełną wrażeń rodzinną majówkę w Zakopanem, Busku Zdroju i Muszynie Zdroju.

Z Zakopanego warto wyruszyć na szlak na Gubałówkę, a następnie odkrywać uroki Doliny Kościeliskiej, poczuć przygodę w Parku Linowym Złota Grań lub wypożyczyć rowery na wycieczkę po okolicy.

Pobyt w Busku Zdroju można rozpocząć na rowerze, pokonując trasę okalającą miasto, następnie zaznać relaksu w Parku Zdrojowym. W mieszczącym się w nim słynnym sanatorium Marconi przebywał w latach 60. Zbigniew Herbert, tworząc tam swoje wiersze.

Muszyna-Zdrój także zapewnia aktywny wypoczynek. Warto zwiedzić Park Zdrojowy i Zamek w Muszynie.

Nadmorskie kurorty

W majówkę zostaną uruchomione dodatkowe połączenia z Zielonej Góry do Międzyzdrojów i Świnoujścia pociągiem Karsibór oraz relacji Szczecin Główny – Świnoujście i Poznań Główny – Kołobrzeg.

Kołobrzeskie molo to wymarzone miejsce na spacery podczas zachodów słońca, a z 40-metrowej zabytkowej latarni morskiej można podziwiać wspaniałe widoki na miasto i okolicę.

W Szczecinie atrakcję stanowią bulwary nad Odrą oraz muzea, w tym Muzeum Techniki i Komunikacji. Warto także zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich, a w celu podziwiania panoramy miasta i wybrać się na Wzgórza Szczecińskie, nadodrzański taras widokowy Wały Chrobrego, a przyrodą można zachwycać się w Parku Kasprowicza.

Dodaj komentarz