global Personalia Wydarzenia

Markus Bernsteiner nowym prezesem zarządu spółki Stadler

Rada Zarządu powołała Markusa Bernsteinera na nowego CEO Stadler Rail. Stanowisko obejmie 1 stycznia 2023 roku.

Markus Bernsteiner, nowy CEO Stadler Rail
Markus Bernsteiner, nowy CEO Stadler Rail

Jeden z największych producentów taboru na świecie, szwajcarski Stadler od nowego roku będzie kierowany przez Markusa Bernsteinera. Wieloletni lider firmy i jej główny udziałowiec Peter Spuhler ustąpi by móc skupić się na innych działaniach.

– Markus Bernsteiner ma wszystko, czego potrzeba, aby poprowadzić Stadlera do sukcesu jako CEO, nawet w czasach nieustających poważnych wyzwań. Udało mi się powołać na to stanowisko wieloletniego towarzysza, niezwykle zdolnego i doświadczonego przedsiębiorcę. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w produkcji pojazdów szynowych, a w ostatnich latach z powodzeniem zainicjował również proces transformacji w celu dalszej optymalizacji naszej wydajności operacyjnej. Jestem przekonany, że umiejętności przywódcze Markusa Bernsteinera i szeroka wiedza specjalistyczna w branży kolejowej stawiają nas w najlepszej możliwej pozycji, aby skutecznie uporać się z bardzo wysokimi zamówieniami i dalej zwiększać rentowność firmy – mówi Peter Spuhler, prezes zarządu.

 

Markus Bernsteiner (55) aktualnie pełni funkcję zastępcy dyrektora generalnego Stadler, wiceprezesa wykonawczego oddziału w Szwajcarii. Poza tym zarządza zakładami w Bussnang i St. Margrethen jako dyrektor generalny. W firmie Stadler pracuje od 1999 roku. Jako dyrektor generalny początkowo odpowiadał za zarządzanie zakładem w Bussnang, następnie zakładami w Altenrhein i St. Margrethen. Od 2018 roku przejściowo również zarządzał zakładem w Berlinie.

Przed rozpoczęciem kariery w Stadlerze Bernsteiner pracował dla Bühler AG i Benninger AG. Nowy prezes jest mechanikiem maszynowym, technikiem operacyjnym (HF) oraz ukończył dalsze szkolenie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem (KMU-HSG i AMP-HSG). Ponadto zyskał tytuł Executive MBA na Uniwersytecie St. Gallen (HSG).

Dzięki nominacji Bernsteinera na stanowisko CEO, Peter Spuhler wróci do Rady Zarządu. Prezes chce skoncentrować się na prowadzeniu procesu strategicznego. Głównym celem jest projekt „Mergers & Acquisitions”, skupiający się na poprawie obsługi klienta.

Stadler produkuje pociągi od 80 lat. Jest dostawcą mobilnych rozwiązań w budowie pojazdów szynowych, technice serwisowej i sygnalizacyjnej. Swoją siedzibę ma w Bussnang we wschodniej Szwajcarii.

Dodaj komentarz