global Przewozy towarowe

Maszynista wjechał na ślepy tor. Dwie osoby ranne

Maszynista pociągu towarowego ČD Cargo przeoczył sygnał do zatrzymania i wjechał na ślepy tor. W wyniku zderzenia z wałem ziemnym wykoleiła się lokomotywa i dwa wagony typu cysterna. Dwie osoby zostały ranne.

Fot. Drážní inspekce
Fot. Drážní inspekce

Do incydentu doszło w poniedziałek 10 października, krótko po godz. 17.00 w czeskich Poříčanach. Pociąg towarowy przewożący benzen wjechał na ślepy tor. Po uderzeniu w nasyp ziemny lokomotywa wykoleiła się i przewróciła na bok. Z torów wypadły także dwie cysterny. W wyniku zdarzenia poszkodowane są dwie osoby.

Według pierwszych szacunków, szkody oszacowano na 4 mln czeskich koron. Zniszczenia infrastruktury torowej wyniosły 1,5 mln CZK, składu – 2,5 mln CZK. Śledztwo w sprawie zdarzenia prowadzi Drážní inspekce.

Jak informują czeskie media, prawdopodobnie doszło do wycieku niebezpiecznych, chemicznych substancji. W związku z tym ewakuowano okolicznych mieszkańców.

Ruch kolejowy na trasie Praga – Kolonia jest wstrzymany. Według nieoficjalnych informacji linia ma zostać udrożniona do godz. 10.00.

Dodaj komentarz