Raport z Polski Tramwaje

“Meksykański tramwaj” wyjedzie na wrocławskie torowiska [TRASA]

W niedzielę 31 stycznia na wrocławskie tory wyjedzie „Meksykański tramwaj”. Akcja zorganizowana zostanie w związku z 29. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na przystankach, na których zatrzyma się pojazd, zbierane będą datki na rzecz najmłodszych pacjentów polskich szpitali.

„Meksykańskim tramwajem” zostanie Gustaw – wyremontowany Konstal typu N.

– Mamy nadzieję, że nasz „meksykański tramwaj” sprawi, że na twarzach wrocławian pojawią się uśmiechy – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Gustaw będzie kursował w niedzielę od 13:25 do 19:00 na trasie Opera – Plac Bema. Na każdym przystanku z tramwaju wyjdą ubrani w sombrero pracownicy MPK, którzy będą zbierać pieniądze do puszek.

 

W związku z pandemią w tym roku Gustaw nie będzie mógł przyjąć na swój pokład pasażerów. Wrocławski przewoźnik zrekompensuje to jednak możliwością zrobienia sobie zdjęcia z tym nietypowo przystrojonym tramwajem. Stojący wagon będzie można spotkać na przystanku Opera w godzinach 13:35, 14:35, 15:35, 16:35, 17:35, 18:35.

Wylicytuj autobus MPK.. i nie tylko

Specjalna „wośpowa” linia tramwajowa to nie jedyny sposób w jaki wrocławski przewoźnik wesprze w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Od kilku tygodni można licytować na portalu Allegro prawdziwą gratkę – prawdziwy autobus MPK Wrocław.

– Jest to całkowicie sprawny Volvo 7000 o numerze bocznym 7004 – mówi prezes Balawejder. – Autobus pierwszy raz był rejestrowany 19 grudnia 2003 roku, więc swoją służbę dla Wrocławia skończył jako 17-latek. Mamy nadzieję, że emeryturę spędzi w dobrych rękach.

 

Licytowany autobus Volvo będzie można spotkać w niedzielę od rana do wieczora na wrocławskim rynku. Na licytację WOŚP wrocławskie przewoźnik przeznaczył też dwa znaki ostrzegawcze dla motorniczych tramwajów ze skrzyżowania ul. Peronowej/ Kołłątaja/ Piłsudskiego.

– Kiedyś znaki informowały o braku skrajni na łuku torowiska przy Dworcu Głównym, ale po remoncie tego miejsca w ramach #TORYwolucji przestały być potrzebne – mówi rzecznik prasowy MPK, Bartosz Naskręski. – Tramwaje mogą się już mijać w tym miejscu, ponieważ została zachowana tzw. „skrajnia”, czyli odległość między mijającymi się tramwajami.

 

Dodatkowo, na aukcję WOŚP prezes MPK Krzysztof Balawejder oddał wieczne pióro, którym podpisał umowę na dużą wymianę taboru spółki. Dotyczy ona zakupu 25 w całości niskopodłogowych, niebieskich tramwajów Moderus Gamma z opcją dokupienia kolejnych 21 sztuk.

Dodaj komentarz