Raport z Polski Wywiady

Michał Putkiewicz, Prezes KZŁ: Nowe produkty i pakiet modernizacyjny [WYWIAD]

Wywiad z Michałem Putkiewiczem, Prezesem Zarządu Kolejowych Zakładów Łączności.

Michał Putkiewicz, Prezes Zarządu Kolejowe Zakłady Łączności Bydgoszcz
Michał Putkiewicz, Prezes Zarządu Kolejowe Zakłady Łączności Bydgoszcz
Panie Prezesie, gratulujemy powołania na kolejną trzyletnią kadencję. Jak kształtowały się wyniki Kolejowych Zakładów Łączności w 2022 roku?

Dziękuję bardzo. Wyniki Kolejowych Zakładów Łączności w 2022 roku były satysfakcjonujące i wyższe od oczekiwań określonych w planach. Spółka osiągnęła zysk na sprzedaży 3,5 mln zł, co oznacza wzrost o 55 % r/r oraz zysk netto 1 mln zł, co oznacza wzrost o 75 % r/r. Istotnie poprawiliśmy wskaźniki oceny działalności : marża EBITDA wzrosła z poziomu 9 % w 2021r. do poziomu 11,6 % w 2022r., a rentowność netto sprzedaży z poziomu 7,6 % w 2021r. do poziomu 11,4 % w 2022r. KZŁ osiągnęła również dodatni wynik EBITDA 3,5 mln zł.

Jakie produkty Kolejowe Zakłady Łączności zaprezentują na targach TRAKO i gdzie będzie można je obejrzeć?

Zapraszamy serdecznie na stoisko Grupy PKP numer B19, gdzie prezentowane będą urządzenia KZŁ. Będzie można również uzyskać tam szczegółowe informacje techniczne oraz porozmawiać z inżynierami- konstruktorami oraz handlowcami.

Tradycyjnie podstawową grupę produktów KZŁ stanowić będą urządzenia współpracujące z Centralną Aplikacją Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (CASDIP) PKP PLK S.A. W skład systemu wchodzą wyświetlacze dynamicznej informacji pasażerskiej o różnych formatach i przeznaczeniu, system sygnalizacji czasu oparty na zegarach stacyjnych, czujniki ruchu pociągów oraz system rozgłoszeniowy. Wszystkie urządzenia są zgodne z wytycznymi PKP PLK IPI-6. Zaprezentujemy kilka nowych produktów.

Największym urządzeniem pod względem rozmiarów będzie Wyświetlacz Główny Stacyjny – przystosowany do pracy w przestrzeni zamkniętej np. w halach dworcowych. Urządzenie charakteryzuje się szerokim zakresem temperatur pracy i wysokiej jakości wyświetlaczem, na który składają się trzy monitory Full HD o przekątnej ekranu 46” każdy.

Kolejnym nowym urządzeniem będzie wyświetlacz wielofunkcyjny umożliwiający wyświetlanie dwustronne obrazu w rozdzielczości Full HD. Służyć może zarówno do wyświetlania rozkładu jazdy, jak i emitowania reklam.

Swój debiut na TRAKO będzie miał dekoder audio produkcji KZŁ będący kluczowym elementem Systemu Rozgłoszeniowego. Zaprezentujemy również nasze klasyczne produkty: zegary stacyjne i czujniki zajętości toru w nowym designie.

KZŁ zaprezentuje również ciekawy pakiet modernizacyjny dla powszechnych na polskiej kolei tablic informacyjnych z modułami LCD?

Na przestrzeni lat Kolejowe Zakłady Łączności dostarczyły na rynek kolejowy w Polsce szereg produktów opartych o monochromatyczne matryce LCD (np. Peronowe Tablice Odjazdów, Zbiorcze Tablice Informacyjne).

Wyświetlacze LCD nie należą już dzisiaj do wiodących technologii. Dlatego opracowaliśmy pakiet modernizacyjny polegający na wymianie modułów LCD na nowoczesne moduły LED. Dzięki temu, że zastosowano identyczne wymiary nowych paneli LED w stosunku do ich poprzedników LCD, możliwa jest ich wymiana 1:1 bez konieczności wymiany obudów istniejących tablic.

Dodaj komentarz