Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Między Wrześnią a Jarocinem powstaną dostępniejsze perony. Jest przetarg!

Na liście rezerwowej znalazło się 9 kolejnych stacji i przystanków w regionie. Budowa nowych miejsc zatrzymań pociągów jest rozważana w Jastrowiu (Jastrowie Miasto), Koninku, Wronkach (Wronki Zamość), Rogaszycach i Barłogach (Barłogi Wiadukt), a modernizacja istniejących peronów w Pleszewie, Wolenicach, Żerkowie i Ostrowie Wielkopolskim (Ostrów Wielkopolski Gorzyce).

Program Przystankowy przybliża kolej mieszkańcom

Korzystne zmiany na peronach m.in. wzdłuż linii kolejowej między Wrześnią a Jarocinem to efekt realizacji przyjętej w maju br. uchwały w sprawie ustanowienia „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”, przedłożonej przez Ministra Infrastruktury. Celem programu jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki. Zaplanowane zadania inwestycyjne umożliwią podróżnym dogodny dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej. Środki w ramach programu wartego ok. 1 mld zł zostaną wykorzystane m.in. na budowę i modernizację przystanków kolejowych.

Rządowy program uwzględnia 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej znalazło się 173 lokalizacji, a na rezerwowej – 182. Przewidywana jest budowa 177 i modernizacja 178 przystanków.

Poznańska Kolej Metropolitalna z nową trasą. Porozumienie zostanie podpisane zdalnie

Dodaj komentarz