Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Między Wrześnią a Jarocinem powstaną dostępniejsze perony. Jest przetarg!

Na linii Września – Jarocin powstaną nowe, dostępniejsze perony: w Książnie, Orzechowie i Miłosławiu. Przetarg na wykonanie prac został już ogłoszony. Przebudowa przystanków to efekt Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych.

Między Wrześnią a Jarocinem powstaną dostępniejsze perony. Jest przetarg!
Fot. Radosław Śledziński / PKP PLK

Przebudowa peronów na stacjach Orzechowo i Miłosław oraz na przystanku Książno (linia kolejowa nr 281 OleśnicaChojnice) zapewni dogodniejsze warunki podróży w stronę Wrześni lub Jarocina. Pasażerowie – także mający trudności z poruszaniem się – zyskają dobry dostęp do kolei.

– Dzięki inwestycjom z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” mieszkańcy zyskują lepszy dostęp kolei. Prace realizowane teraz przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. tworzą warunki do jeszcze lepszego korzystania z pociągów, najbardziej przewidywalnego i ekologicznego środka transportu – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

 

Podwyższone perony pozwolą łatwiej wsiadać i wysiadać z pociągów. Do dyspozycji pasażerów oddane zostaną wiaty, czytelne tablice i gabloty informacyjne. Całość zostanie oświetlona.

Na nowej, antypoślizgowej nawierzchni przewidziano ścieżki naprowadzające, pomocne osobom niedowidzącym i niewidomym. Będą także pochylnie ułatwiające dojścia. Przejścia w poziomie torów zyskają nową nawierzchnię i oznakowanie, aby zwiększyć bezpieczeństwo.