Pasażer

Nowy rozkład jazdy 2023/24. Jakie zmiany zajdą na mazowieckich torach?

W niedzielę 10 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy na 2023/2024 rok. Jakie zmiany zajdą na mazowieckich torach? O tym informuje spółka Koleje Mazowieckie.

Z uwagi na trwający remont stacji Warszawa Zachodnia, pociągi po średnicy podmiejskiej będą kursować ze średnią częstotliwością co około 12 minut w obu kierunkach. Część pociągów zostanie skierowana na średnicę dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego skończą/rozpoczną bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia.

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice

Zmianie ulegną godziny kursowania pociągów, natomiast ilość połączeń będzie zbliżona  do obecnego rozkładu jazdy.

R2 Warszawa – Łuków

Zmianie ulegną godziny kursowania pociągów, natomiast ilość połączeń będzie zbliżona  do obecnego rozkładu jazdy. W nocy z 12 na 13 grudnia, w związku z pracami utrzymaniowymi, dwa ostatnie w dobie pociągi na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki zostaną zastąpione komunikacją autobusową.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

W związku z pracami remontowo-naprawczymi na linii w terminie 10 – 23 grudnia pociągi na odcinku Błonie – Teresin-Niepokalanów będą jeździły po jednym czynnym torze. Od 6 lutego na linii rozpoczną się prace związane z budową tunelu drogowego przy stacji Teresin-Niepokalanów, w związku z czym dostępna będzie jedna krawędź peronowa na stacji.

Dodatkowo, w terminie 6 lutego – 9 marca na odcinku Błonie – Sochaczew, z uwagi na nocną przerwę technologiczną w godzinach 00:00 – 4:00, ostatni pociąg w dobie zostanie zastąpiony przez komunikację autobusową.

Na linii kursował będzie nowy przyspieszony pociąg z Płocka do Warszawy umożliwiający dojazd do Warszawy na godzinę 9:00 oraz powrót po godzinie 16:00. Pociąg zatrzyma się na wybranych stacjach.

R6 Warszawa – Czyżew

Zmianie ulegną godziny kursowania pociągów, natomiast ilość połączeń będzie zbliżona  do obecnego rozkładu jazdy. Uruchamiamy nowe połączenie przyspieszone z Ostrołęki do Warszawy, które na linii nr 6 obsłuży Tłuszcz, Wołomin oraz Zielonkę. Pociąg umożliwi dojazd do Warszawy na godzinę 8:00 oraz powrót po godzinie 16:00.

R7 Warszawa – Dęblin

Na linii planowane jest wznowienie ruchu pociągów na linii nr 7 od Warszawy Wschodniej do Warszawy Wawer. Pociągi znów zatrzymają się na przystanku Warszawa Olszynka Grochowska, a także na nowym przystanku Warszawa Grochów.

R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Zmianie ulegną godziny kursowania pociągów, natomiast ilość połączeń będzie zbliżona  do obecnego rozkładu jazdy.

R9 Warszawa – Działdowo

Zmianie ulegną godziny kursowania pociągów, natomiast ilość połączeń będzie zbliżona  do obecnego rozkładu jazdy.

R31 Kutno – Sierpc

W rozkładzie jazdy 2023/24 zaplanowano nowe, przyśpieszone poranne połączenie z Płocka do Warszawy i popołudniowe z Warszawy do Płocka umożliwiające dojazd do Warszawy na godzinę 9:00 oraz powrót po godzinie 16:00.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

W rozkładzie jazdy 2023/24 pociąg kursujący obecnie jako osobowy z Ostrołęki do Warszawy na odcinku TłuszczWarszawa Wschodnia będzie kursował jako przyspieszony. Dodatkowo jedno z połączeń do/z Wyszkowa zostanie wydłużone do/z Pasiek.

R62 Ostrołęka – Chorzele

Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W Chorzelach w miarę możliwości nawiązane zostały skomunikowania z pociągami PR Olsztyn kursującymi do/z Olsztyna.

R81 Dęblin – Radom

Zmianie ulegną godziny kursowania pociągów, natomiast ilość połączeń będzie zbliżona  do obecnego rozkładu jazdy.

R82 Radom – Drzewica

Wydłużona została relacja 1 pary pociągów z Przysuchy do Drzewicy, co ma na celu zapewnienie skomunikowań z pociągami ŁKA i ułatwi podróże z Radomia do Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi.

Dodaj komentarz