Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Rozbudowany i odnowiony dworzec w Złotnikach otwarty dla podróżnych [ZDJĘCIA]

Modernizacja dworca kolejowego w Złotnikach została zakończona, a jej koszt wyniósł ok. 3,5 mln zł. Korzystający z dworca zyskali komfortową przestrzeń do podróży – ale nie tylko.

Fot. UMWW

Budynek przeszedł gruntowną rewitalizację. Został także powiększony – o pomieszczenia przeznaczone dla Straży Gminnej oraz Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las. Dobudowane zostały garaże, a przed budynkiem powstały elementy małej architektury. Dzięki temu Złotniki zyskały nie tylko pięknie wyglądający dworzec, ale i nową przestrzeń publiczną.

– Dzięki rewitalizacji dworzec w Złotnikach został dostosowany do potrzeb zarówno pasażerów, jak i funkcji społecznych – podkreśla Marszałek Marek Woźniak dodając, że „dworzec znajduje się na terenie węzła przesiadkowego, na który gmina również pozyskała środki unijne z WRPO 2014-2020. Podobnie, jak na węzły w Golęczewie i Chludowie. Wszystkie te stacje znajdują się przy linii kolejowej do Piły, zrewitalizowanej przy wsparciu funduszy unijnych, będących w dyspozycji  Samorządu Województwa Wielkopolskiego.  Dzięki temu udało się stworzyć dobrą ofertę dla podróżujących mieszkańców gminy Suchy Las”.

 

Na rewitalizację budynku Gmina Suchy Las otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, które wyniosło 369 845,29 tys. zł.  Uroczystego otwarcia nowego obiektu dokonali: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Starosta Poznański Jan Grabkowski, Członek Zarządu Kolei Wielkopolskich Mikołaj Grzyb oraz Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera.